Polský kněz odsouzený v Německu za „podněcování nenávisti“

Polský kněz odsouzený v Německu za „podněcování nenávisti“

Profesor teologie Dariusz Oko, který je rovněž polským knězem, publikoval v časopise „Thelogisches“ akademický článek týkající se zločinecké skupiny v rámci katolické církve, jejíž činnost je spojena s homosexuálními praktikami. Skupina pracovala na úkor mládeže a také zneužívala duchovní, kteří na ní byli závislí.

Soud v Kolíně nad Rýnem odsoudil kněze za tento článek a obvinil ho z „podněcování nenávisti“. Náměstek polského ministra spravedlnosti Marcin Romanowski zdůraznil, že tímto verdiktem německý soud pošlapal akademickou svobodu.„Máme co do činění se situací, kdy významný akademik Dariusz Oko spolu s německým teologem s významnými vědeckými úspěchy publikovali akademický článek, který odhalil činnost skupiny homosexuálních násilníků uvnitř církve, a to bylo německým soudem považováno za „podněcování nenávisti“,“ prohlásil. Zmíněným německým profesorem je devadesátiletý otec Johannes Stohr, který je šéfredaktorem časopisu Thelogisches.

Ministr Romanowski dodal, že soud prokázal, že se více stará o násilníky než o samotné oběti. Zdůraznil, že verdikt ukazuje protipolské předsudky a šílenství levicové genderové ideologie.

„To je připomínka, že takovou paranoiu v Polsku nemůžeme připustit. Nemůžeme dopustit, aby tato politická korektnost, která se stala absurdní, nejen omezovala akademickou svobodu, ale také stavěla pachatele nad oběti,“ řekl Romanowski.

Článek vysvětloval mechanismy, které vedly k vzestupu zahanbeného kardinála Theodora McCarricka do nejvyšších funkcí v církvi. Text také poukázal na konzistentní názory papeže Františka, bývalého papeže Benedikta XVI. a dalších církevních hierarchií v této věci.

Polský Institut právní kultury Ordo Iuris byl obhájcem Dariusze u soudu.

V rozhovoru pro TVP Info otec Oko vysvětlil, že text byl napsán na základě množství znalostí z celého světa: od obyčejných lidí, policie a tajných služeb.

„Shromáždil jsem dobře známá fakta o homosexuálech v sutanách. Mluvím o struktuře, systému a o tom, že levandulová mafie hraje stejnou roli jako ta na Sicílii,“ řekl.

Otec Oko zdůraznil, že „když se někdo dostane do konfliktu s mafií, musí být připraven na její reakci a trest“. Prohlásil však, že ať se děje, co se děje, musí bránit církev.

„Musím bránit mladé chlapce, duchovní a mladé kněze, protože mám mnoho informací o tom, jak jsou ohrožováni, obtěžováni a dokonce znásilňováni členy ‚levandulové mafie‘,“ zdůraznil.

Právním základem trestu je článek 130 německého trestního zákoníku, který zmiňuje „podněcování nenávisti“. Ordo Iuris zdůraznil, že útržky článku byly vytrženy z kontextu. Iniciovala také internetovou petici na obranu polského otce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polský kněz odsouzený v Německu za „podněcování nenávisti“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*