Polský europoslanec: Rozsudek evropského soudu o migračních kvótách je „směšný a ubohý“

Polský europoslanec: Rozsudek evropského soudu o migračních kvótách je „směšný a ubohý“

Namísto pomoci svým členským státům v nouzi v době pandemie koronaviru, instituce EU se zaměřují na zastaralé případy o migraci a na projekty týkající se klimatické neutrality, uvedl europoslanec Práva a spravedlnosti Patryk Jaki.Jaki kritizoval rozsudek Evropského soudního dvora (ESD), který rozhodl, že „Polsko, Česko a Maďarsko porušily zákon tím, že odmítly podílet se na přemístění uprchlíků.“

„Je to ESD, kdo porušuje zákon. Soud by měl fungovat na základě pravomocí, které mu byly poskytnuty na základě smluv. Neexistuje žádná smlouva, která by nutila členské státy narušovat svou suverenitu, pokud jde o rozhodnutí přijímat migranty,“ zdůraznil v rozhovoru pro deník wPolityce.pl.

Nejvyšší evropský soud ve svém rozhodnutí uvedl, že tyto tři země musí přijmout svůj „podíl“ 160 000 migrantů.

Mnoho dalších zemí kromě Maďarska, Polska a České republiky později odmítlo přijmout i své migrační kvóty, ale byly to jen tyto tři země, na které byla za odmítnutí kvót podána žaloba na úrovni EU.

Jaki vysvětlil, že ESD nemá pravomoci týkající se bezpečnosti, a proto EU rozšiřuje své pravomoci v rozporu se zákonem.

Jaki zdůraznil, že zatímco evropské státy a tisíce Evropanů bojují o přežití, EU je zaneprázdněna porušováním evropského práva.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*