Polský europoslanec o odstřelovačích na Ukrajině: USA, ne Rusko stojí za destabilizací země.

Polský europoslanec o odstřelovačích na Ukrajině: USA, ne Rusko stojí za destabilizací země.

Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec a současný kandidát na polského prezidenta, který již dříve uvedl, že odstřelovači na Majdanu byli vyškoleni v jeho zemi, uvedl, že polská účast na akcích na Majdanu je dobře známa, s tím, že USA, ne Rusko, stojí za destabilizací země.

V rozhovoru pro Sputnik hovořil o jeho šokujícím komentáři, který minulý týden řekl polským médiím, že odstřelovači na Majdanu absolvovali školení v Polsku, a dodal, že „oficiální účast Varšavy na Euromajdanu a ukrajinské krizi jako celku, je dobře známý fakt. Uniklý rozhovor mezi estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem a vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Catherine Ashtonovou jasně ukazuje, kdo měl v tom prsty.“

Janusz Korwin-Mikke

Korwin-Mikke poznamenal, že „řada signálů“ ukazuje, že „majdanští teroristé byli vyškoleni v Polsku. Litva potvrdila, že „ je možné, že byli tito lidé vyškoleni v různých centrech. Možná jednou bude odhaleno, kde přesně se tento trénink konal.“

V rozhovoru pro polská média, který proběhl minulý týden, tento libertariánský politik a současně i prezidentský kandidát uvedl, že operace k destabilizaci Ukrajiny svrhnout nepopulárního, ale demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče byla částečně polskou operací, s tajemnými odstřelovači částečně vyškolenými v Polsku, kteří zabili desítky protestujících, spolu s policejními důstojníky.

V komentáři pro Sputnik, Korwin–Mikke poznamenal, že jeho tvrzení vzešlo z logiky událostí. „Koneckonců, je jasné, že Spojené státy americké, ne Rusko, byli ti, kteří měli zájem na tom, destabilizovat Ukrajinu. Pokud se tvrdí, že Janukovyč byl kamarádštější vůči Rusku, než je Porošenko, není zcela zřejmé, že by Rusko logicky nemělo zájem o destabilizaci Ukrajiny?“

Připravujíc se na kandidaturu na prezidenta republiky letos v květnu za stranu Koalice pro obnovu republiky- svoboda a naděje, Korwin-Mikke vysvětlil, že „můj volební program se liší od tradičních politických stran, protože já nepodporuji politiku nesmyslného útočení na Rusko za zločiny, které nespáchalo.“  Europoslanec se domnívá, že obě z největších parlamentních stran Polska, křesťanská demokratická občanské platforma a konzervativní strana Právo a spravedlnost, ztratily svoji nezávislost a slouží na příkaz Berlína a Washingtonu.

 

Sputnik/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polský europoslanec o odstřelovačích na Ukrajině: USA, ne Rusko stojí za destabilizací země.

 • Ono to je tu tak podané, ako keby to bol nejaký objav – niečo nové.
  Priatelia! To, čo poľský europoslanec hovorí je známa vec. Známa vec pre každého, kto si dá len trošku námahy a sleduje beh udalostí – napríklad cez internet.

  Napríklad. Celý západný svet je zhrozený zo stavu utečencom – najmä z Libie. Veď to je dôsledok činnosti Západu… Ale aj ja zahmlievam – nie Západu, ale USA – vlastne nie USA, ale tých židov, ktorý dobyli a dobili USA na franforce – tak politicky ako hospodársko-spoločensky.
  Na porovnanie všimnite si krajiny, kde židia nemajú dosah, alebo minimálny (Škandinavské štáty, Japonsko, Korea a pod) a všimnite si kde je ich prítomnosť evidentná (Palestina,USA, Maďarsko, Poľsko,)

  Ale čakať, že možno bude nádej – to tiež nie je ten správny postoj. Čo ja môžem urobiť pre svoju obranu, pre obranu svojej rodiny, svôjho národa…? Alebo si naozaj myslíte, že ľudia typu Harabin to urobia za vás?

  Napríklad je tu referendum o skončeni v NATO…- budeme čakať…-aby niekto konal..? Na koho.. ? Ak vy nie, tak nikto…- to si píšte…!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*