Polsko zvažuje, že bude uprchlíky umisťovat do střežených kontejnerových kampů

Polsko zvažuje, že bude uprchlíky umisťovat do střežených kontejnerových kampů

Polsko zvažuje, že by umisťovalo uprchlíky do táborů z přepravních kontejnerů pod dohledem stráží, podle návrhu nařízení polského ministerstva vnitra a státní správy.     

V září roku 2015 se vedoucí představitelé EU rozhodli, že každá země musí přijmout určitý počet uprchlíků prchajících ze zemí na Středním východě a v severní Africe, s cílem zmírnit tlak na Řecko a Itálii, které jsou svědky největšího počtu nově příchozích. Polská premiérka Beata Szydłová v březnu prohlásila, že nepřijímá takové podmínky, které jsou její zemi diktovány.

Podle deníku Gazeta Wyborcza, toto omezení se má týkat i žadatelů o azyl, kteří se již nacházejí v Polsku a čekají na přijetí statusu uprchlíka.

Deník uvedl, že preventivní bezpečnostní opatření, které znamená izolaci takových lidí, bylo již dříve v Polsku použito pouze ve zvláštních případech, například pokud jde o neidentifikované cizince.

Polské ministerstvo vnitra vysvětlilo důvody pro takové kroky nedávným přílivem migrantů s 972 osobami žádajícími o azyl v zemi od začátku roku 2017 a 2.356 osobami v roce 2016.

Maďarsko v únoru představilo podobný plán, že použije tábory kontejnerů pro uprchlíky kvůli teroristické hrozbě.

Od roku 2015, Evropa zažívá velkou migrační krizi. Podle Mezinárodní organizace pro migraci, 33.054 migrantů a uprchlíků přišlo do Evropy v roce 2017.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*