Polsko: Globalistická opozice požaduje, aby se opakovaly prezidentské volby

Polsko: Globalistická opozice požaduje, aby se opakovaly prezidentské volby

Polská globalistická opoziční strana požaduje opětovné spuštění prezidentských voleb poté, co prohrála s vlasteneckým úřadujícím Andrzejem Dudou.

Občanská platforma (PO) oznámila, že požádala Nejvyšší soud, aby anuloval a opětovně spustil volby poté, co prohrála se stranou Práv a spravedlnost (PiS), která si drží podporu 49 až 51 procent.

Mluvčí liberální strany řekl agentuře Reuters, že hlasování z 12. července bylo nespravedlivé, přičemž uvedl, že situace je „srovnatelná s kampaněmi v Bělorusku a Rusku“.Mluvčí vlády Piotr Muller kritiku odmítl a řekl ve veřejnoprávním rozhlasu, že stížnosti PO jsou „příkladem toho, jak obtížné je pro Rafala Trzaskowského přijmout porážku“.

Úřad pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) však uvedl, že Duda zneužil veřejné zdroje s tím, že jako nástroj kampaně použil polskou státní mediální společnost TVP.

ODIHR je hlavní institucí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která získává velkou část svého financování od globalistických vlád, jako je Francie Emmanuela Macrona a Německo Angely Merkelové.

Od doby, kdy se k moci dostala strana PiS, oba vůdci opakovaně odsoudili polskou vládu a dokonce vyhrožovali uvalením sankcí na konzervativní zemi.

Polská státní televize se dostala pod palbu kritiky od osobností, jako je Trzaskowski, který se při volební kampani zavázal úplně zrušit TVP – a soukromé a mezinárodní média za to, že příliš podporují pravicovou vládu země.

Minulý měsíc bylo oznámeno, že kandidát na prezidentské volby PO žaloval TVP za údajné nepravdivé a hanlivé výroky vůči Trzaskowskému.

Podle Notes From Poland, nadace řízené liberálním akademikem, si Trzaskowski stěžoval, že „zpravodajské segmenty ho vykreslují jako sloužícího zahraničním zájmům, což ho kontrastuje s úřadujícím prezidentem Andrzejem Dudou, který se ukazuje, že stojí v obraně Polska“.

„TVP se opakovaně snažila spojit opozičního kandidáta s Georgem Sorosem, jehož nadace kdysi financovala stipendium pro Trzaskowského, a se skupinou Bilderberg Group, kde se Trzaskowski zúčastnil jednoho zasedání,“ uvedl zpravodajský portál.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polsko: Globalistická opozice požaduje, aby se opakovaly prezidentské volby

  • Paradox demokracie: Když ve volbách zvítězí demokratické síly, ti poražení se snaží všemožnými prostředky výsledek voleb zvrátit. Když zvítězí nedemokratické síly, poražení výsledek volby uznají a snaží se chovat tak, aby uspěli v příštích volbách.
    Až u nás voliči ukážou odpadlým politickým stranám, že o ně nikdo nemá zájem, budou se chovat podobně. Proto odešel Kalousek do ústraní, aby mohl škodit po volbách a nebyl chápán jako ten poražený.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*