Polsko a Itálie se dohodly na posílení vnější hranice EU

Polsko a Itálie se dohodly na posílení vnější hranice EU

Toto prohlášení přišlo po dvoustranných rozhovorech mezi italským vicepremiérem Mattem Salvinim a polským ministrem vnitra Joachimem Brudzinskim, který se uskutečnil během Salviniho návštěvy v Polsku.

Polský ministr vnitra Joachim Brudzinski oznámil, že Varšava a Řím se dohodly na posílení vnější hranice Evropské unie.Brudzinski zdůraznil, že je „efektivnější“ pomoci těm, kteří jsou postiženi „válečními konflikty, na místě.“ Proto polská vláda směřuje humanitární pomoc do zemí, které ji potřebují.

V dalším příspěvku na Tweeteru Brudzinski poznamenal, že „spolupráce mezi zeměmi původu a transity migrantů by měly být posíleny.“

Polsko a Itálie souhlasí s tím, že v souvislosti s činnostmi mimo Evropskou unii je třeba posílit ochranu vnějších hranic a prohloubit spolupráci se zeměmi původu a tranzity migrantů.

Salvini zopakoval jeho prohlášení, že obě strany si přejí pracovat na změně Evropy.

„Polsko a Itálie budou součástí nového jara Evropy, renesance evropských hodnot,“ řekl Salvini během tiskové konference s polským ministrem vnitra Joachimem Brudzinskim.

„Evropa, které se zformuje v červnu (po květnových volbách do Evropského parlamentu) nás všechny přivede k tomu, že ta, které existuje dnes, je řízeny byrokraty,“ dodal.

Setkání mezi Brudzinskim a Salvinim bylo první ze dvou plánovaných. Druhé proběhlo mezi náměstkem premiéra Varšavy a Jaroslawem Kaczynskim, vůdcem polské vládnoucí strany Zákona a spravedlnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*