Polská žena doufala v poklidný život ve Švédsku, ale byla znásilněná Araby a ignorována policií

Polská žena doufala v poklidný život ve Švédsku, ale byla znásilněná Araby a ignorována policií

Je to rok, kdy dva mladí Arabové znásilnili ve Švédsku Agnieszku Wiśniewskou. Nyní se rozhodla vyprávět svůj příběh. Polská žena tvrdí, že policie se ani nepokusila případ vyřešit a musela čekat 11 měsíců na psychologa, který ji pomohl překonat trauma, informoval polský kanál Radioszczecin

Agnieszka Wiśniewska uvedla, že přišla do Švédska v roce 2007, protože chtěla žít poklidný život. Četla kdysi v novinách, že Švédsko je skvělá země pro rodiny s dětmi.

Žena tedy emigrovala, našla si práci, naučila se angličtinu a vedla ve Švédsku normální život, až do dne zločinu.

„Byl to prostě den jako každý jiný: nakupování, návrat domů s pečivem a krmením pro kočky. Když jsem se blížila k domu, byla již tma. V blízkosti mého domu byli dva muži. Cítila jsem se ohrožena. Tolik žen se dnes bojí vyjít ve večerních hodinách ven, tento pocit vypadal docela reálný. Tito muži prošli kolem mě, pak mě popadli za bundu a odtáhli do lesa… a tam vše začalo,“ uvedla.Ačkoli bojovala, paní Wiśniewska byla brutálně znásilněna na předměstí Stockholmu. Byla šokována tím, že mladí arabští muži k jejímu životu neměli žádný respekt. Kopali do ní, mlátili a popadli její hlavu, kterou praštili o kmen stromu.

Automobily projížděly jen pár set metrů od místa. Když zahlédla kamion, našla v sobě poslední zbytky síly a zakřičela o pomoc. To násilníky vyděsilo k útěku a mohla zavolat policii.

Po příjezdu policie byla Wiśniewska převezena do nemocnice kvůli forenznímu vyšetření a k ošetření jejich zranění. Později byla zavolána policií a požádána, aby svědčila po telefonu. Ale její děti byly doma a mohly by vše slyšet tak navrhla, že by se raději zastavila na policejní stanici.

„Nikdy mne nikdo nepředvolal. Nedostala jsem příležitost podat prohlášení na policejní stanici. Byl tam jeden svědek, cyklista, který projížděl kolem a zastavil, aby mi pomohl. Byl to můj polský soused. Jeho kontaktní informace byly poskytnuty policii, ale nikdo ho nikdy nekontaktoval. Nikdo se ho nezeptal, co viděl, nebo co si pamatoval. Policie se s ním nikdy nekontaktovala,“ řekla Wiśniewska.

Když se oběť pokusila kontaktovat psychologa, aby s ním konzultovala znásilnění a výprask, bylo jí na klinice řečeno, že musí počkat, protože „uprchlíci mají také traumata a mají přednost“. Těžce traumatizovaná žena musela čekat 11 měsíců, než její partner nakonec přitlačil, že budou kontaktovat média a kliniku žalovat.

Wiśniewska tvrdí, že situace ve Švédsku je pro ženy tak nebezpečná, že se obávají chodit samy ven po 16:00. Žena nyní uvažuje, že se vrátí zpět do Polska. Mezitím pomáhá dalším obětem znásilnění.

 

(Agnieszka Wiśniewska Foto: Soukromý archív Agnieszky Wiśniewské/http://radioszczecin.pl)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polská žena doufala v poklidný život ve Švédsku, ale byla znásilněná Araby a ignorována policií

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*