Polská vláda se nepodřídí EU a nedovolí „krvavou sklizeň“ multikulturalismu

Polská vláda se nepodřídí EU a nedovolí „krvavou sklizeň“ multikulturalismu

Polský ministr vnitra potvrdil, že Polsko nebude následovat západní evropskou politiku multikulturalismu, která podle ministra vedla ke „krvavé sklizni“ většího počtu teroristických útoků po celém kontinentu od začátku migrační krize.

„Politika multikulturalismu v západní Evropě přináší krvavou sklizeň v podobě teroristických útoků,“ řekl Mariusz Błaszczak pro polské rádio.

Vláda konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) odmítla přijmout přistěhovalce ze Středního východu a Afriky v rámci programu EU pro přesídlení asi 98.000 žadatelů o azyl napříč blokem, kteří v současné době přebývají v táborech v Itálii a Řecku.

Na summitu EU o migrační krizi v září roku 2015, polská předchozí koaliční vláda vedená Občanskou platformou Donalda Tuska souhlasila, že přijme 4.500 až 5.000 žadatelů o azyl.

Nicméně, v parlamentních volbách, které se konaly za měsíc od summitu, vyhrála strana PiS, která odmítla migrační postoj předchozí vlády.

„Naší předchůdci souhlasili s přijímáním tisíců uprchlíků a de facto přistěhovalců ze Středního východu a severní Afriky a tím se snažili vyvolat takovou krizi,“ uvedl Błaszczak.

Błaszczak dodal, že dokud bude strana PiS u moci, „nedovolí opakování toho, co se děje v západní Evropě.“

Západoevropské země, jako je Německo a Francie, se staly obětí smrtelných teroristických útoků spáchaných migranty, neúspěšnými žadateli o azyl a jinými, kteří používají trasu migrantů pro vstup do bloku.

Pan Błaszczak také uvedl, že země musí být připravena na „negativní scénář“ v případě dalšího velkého toku přistěhovalců do Evropy a zvýšit vyhlídky pro zemi tím, že postaví zadržovací střediska v maďarském stylu k ubytování migrantů, zatímco budou jejich žádosti o azyl zpracovány.
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Polská vláda se nepodřídí EU a nedovolí „krvavou sklizeň“ multikulturalismu

  • Od našich ani slovenských představitelů podobná prohlášení, jako z Maďarska a Polska nějak nejsou slyšet. Taky nikdo z EU nás ani Slovensko za nepřijímání migrantů ani příliš nekritizuje ani nevyhrožuje sankcemi nebo dokonce vyloučením z EU, jako Polsku a Maďarsku. Z toho se dá odvodit, že naše a Slovenská vláda nějakým způsobem (zřejmě skrytě před veřejností) ty kvóty plní. Lidi u nás a na Slovensku, hlavně ve velkých městech si taky všímají, že za poslední dva roky u nich enormně přibylo čmoudů, kteří vůbec nevypadají, jako turisté. Dovolím si tvrdit, že za našimi zády k nám neziskovky vozí čmoudy s plným vědomím vládních činitelů.

  • Doufám, že i u nás po volbách budou vládnout normální lidé a ne loutky USA a Bruselu. Migrační krizi způsobily USA tím, že rozbombardovaly země, odkud migranti utíkají. Anarchie vede k bojům místních kmenů a k chaosu. Merkelová si je pozvala, ať si je hostí. My je tu nechceme a budeme jim to vždy dávat najevo. Jídlo bez vepřového masa nebo alespoň sádla u nás nesmí sehnat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*