Polská NATO základna může být připravena k bombardování Ruska

Polská NATO základna může být připravena k bombardování Ruska

Velitel NATO pro Evropu obhajuje zásobování základny v Polsku dostatkem zbraní, munice a dalších zásob pro podporu rychlého nasazení vojáků proti Rusku, sdělily britské sdělovací prostředky.

Tato myšlenka generála Philipa Bredlovea má být v září předložena členům aliance na nadcházejícím summitu NATO ve Walesu, uvádí deník Times.

Generál sdělil tyto informace na zasedání v Neapoli tento týden a dodal, že NATO potřebuje přemístit zásoby a munice a připravit základnu k rychlému přijetí sil.

Velitel NATO pro Evropu generál Philip Breedlove  Foto : AFP / John Thys
Velitel NATO pro Evropu generál Philip Breedlove Foto : AFP / John Thys

Několik míst pro budoucí základny jsou plánované na severovýchodě. Základně ve Štětíně u polsko – německých hranic má být předním uchazečem.

Breedlove obhajoval hromadění prostředků NATO v Evropě, zejména ve východní Evropě, v důsledku ukrajinské krize a odtržení Krymu od Ukrajiny a připojením k Rusku. Aliance již posílila svou přítomnost v Baltském a Černém moři a nasadila další vojenské letadlo ve východní Evropě. Generál ještě dodal, že bylo těchto kroků zapotřebí, aby se posílilo sebevědomí východních členů NATO ve schopnosti aliance chránit se před ruskou agresí.

Hromadění zásob je jen krok před trvalým nasazením zahraničních vojáků NATO v Polsku. Aliance tvrdí, že je potřeba rychlé reakce na ruskou invazi, i když to ruští generálové vidí spíše jako možnou přípravu před bleskovým útokem na Rusko.


Moskva považuje hromadění vojsk NATO v Evropě jako součást nepřátelské politiky, která má docílit umístění vojenských prostředků blíže k ruským hranicím. Současná ruská vojenská doktrína umožňuje použití všech zbraní, které má k dispozici, včetně taktických jaderných zbraní, v reakci na útok na Rusko.

zdroj : http://rt.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*