Polovina Němců chce zrušit euro a vrátit německou marku

Polovina Němců chce zrušit euro a vrátit německou marku

Téměř polovina Němců chce vrátit německou marku, jen 41 procent jich uvedlo, že chce ponechat euro.        

Průzkum společnosti YouGov-Institute, zadaný časopisem Bild, odhalil, že 49 procent Němců chce, aby jejich národ měl svou vlastí, nezávislou měnu.

41 procent dotazovaných chtělo ponechat euro, jednotnou měnu Evropské unie.

Téměř 77% z 1 068 Němců dotazovaných si myslí, že přijetím měny euro země nic nezískala.

Rozhodujících 60 procent respondentů uvedlo, že by hlasovali proti přijetí eura, pokud by mělo být zavedeno dnes – ve srovnání s 30 procenty, kteří by se pro zavedení eura rozhodli i dnes.

Navzdory rozšířené nespokojenosti a obavě se většina respondentů domnívá, že měna bude stále používána ještě kolem 20 let.

V současné době 19 z 28 členských států EU používá euro, což tvoří eurozónu a Německo se k jednotné měně připojilo hned, když byla v roce 1999 spuštěna.Řecká dluhová krize, která se dostala do popředí v roce 2016, je obecně považována za zvrat v této měně.

Řecká vláda příliš utrácela a německá ekonomika žila v přebytku a ušetřila rezervy. Německý daňový byl tehdy skutečně nucen k záchraně Řecka, což vyvolalo vlnu odporu.

Této vývoj přichází v době, kdy se Německo a Francie dohodly na prosazování hlubší fiskální integrace včetně možného vytvoření evropského ministra financí a jednotného rozpočtu pro celý blok.

V rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzský prezident Emmanuel Macron tento týden znovu zdůraznil touhu vytvořit ministra financí Evropské unie, který by byl zodpovědný za společný rozpočet v eurozóně.

Německá vláda a Angela Merkelová jsou v těchto plánech poněkud opatrnější, ale usilují o vyřešení tohoto rozdílu v nadcházejících měsících.

„Na stole se objevují různé návrhy a včera jsem s francouzským prezidentem projednala, že do března své postoje sjednotíme,“ řekla Merkelová na společné tiskové konferenci.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polovina Němců chce zrušit euro a vrátit německou marku

  • Je jen otázka času, kdy skončí trpělivost Němců a vymetou Merkelovou. Pak se začnou velmi nepříjemným způsobem zbavovat uprchlíků. Čím více uprchlíků Merkelová stihne pozvat, tím krvavější bude očista Německa.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*