Politika už není jen show, ale showbyznys

Politika už není jen show, ale showbyznys

Budou antisystémové  a „populistické“  strany v Evropě posilovat nebo slábnout?

Zajímavá politika nové rakouské vlády, volební vítězství Orbána v Maďarsku, návrat k národní hrdosti v Srbsku, tvrdohlavý postoj Polska směrem k EU a boj Katalánců za samostatnost naznačuje, že naděje na vítězství zdravého selského rozumu  ještě existuje.

Itálie je sice po volbách v patové situaci, ale přeci jen nadějná.

Antisystémové strany, zdá se, budou posilovat.

Souběžně s tím bude přibývat zoufale průhledných inscenovaných afér (Kuciak vs italská mafie, Skripal vs Kreml, chemické útoky v Sýrii, překotné diplomatické přestřelky, nechutné špiclování) a stupňující se nenávistné propagandy ve službách zkostnatělých politických a mediálních struktur, o to více fanatických.

Můžeme se ještě dočkat zákazu nepohodlných politických stran; volání po zákazu SPD a eliminování Okamury z politické scény zinscenovanými aféramy z dílny „investigavců“  už je realitou.Volání zkrachovalého demobloku po ústavních opatřeních, sloužících k omezování demokratických procedur je náznakem vzniku nové Národní fronty, která jediná má pravdu, zatímco její protivníci jsou lháři, podvodníci a populisté.

Kdo jejich demagogiii nesdílí je nepřítel nebo přechodně pomýlený, ale „s možností nápravy“.

Historie se opakuje; cílem politických stínů s mizernou reputací je rozdělení národa, nenávistná propaganda, následuje zastrašování, likvidace nebo „převýchova“.

To jsou zbraně těch „ušlechtilých“ zastánců svobody a demokracie a humanismu.

Tomuto procesu se říká normalizace.

Jasně si ji pamatují  protagonisté pokusu o český „majdan“, hvězdy reálného socializmu okupující v té době s posvěcením bolševika filmový Barrandov, rozhlas, televizi a divadla s nabídkou kulturní „revoluce“ pro pracující lid.

Za svoji loyalitu byli obdarováni komunistickými tajemníky byty, tuzex. auty, devizovými přísliby). Pokud neumřeli, prodělala česká kulturní fraška jakousi genetickou mutaci stále se opakujícího jednání s příchodem „nového“ pána a konečně mají příležitost beztrestně revoltovat.

George Orwell řekl:

Některé ideje jsou tak idiotské, že jim může věřit jen intelektuál a oběti degenerace univerzitního vzdělání, mládež.

Závěrem perlička z triviální barvotiskové Ameriky.

Víte, že na amerických univerzitách byla nabízena studentům zdarma psychoterapie za psychickou újmu po zvolení Trumpa?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Politika už není jen show, ale showbyznys

  • Antisystémové strany a hnutí mají výhodu. Mohou měnit názory jak se jim hodí. Nejsou zakládány s ideologií, programem. Jsou to protestní hnutí, která těží z neschopnosti politických stran. Když se dva perou, třetí má užitek. To je známý fakt. Jestliže neumí politické strany fungovat nejen ve prospěch svých funkcionářů, ale i ve prospěch občanů, mají různá hnutí, jejichž programem je, že vyčistí Augiášův chlév, šanci uspět. O čem snil Vít Bárta, to zrealizoval Babiš. Nevyčítám to Babišovi, ale Topolánkovi, Sobotkovi a Kalouskovi. Kdyby se vůdci svých stran nerozhodli je zničit za svůj osobní prospěch, fungovaly by jako demokratické strany. Bohužel se ODS, ČSSD, i TOP09 zmocnili lidé, kteří své strany viděli jako osobní výtah k moci a ignorovali členskou základnu a voliče.
    Abychom si toto uvědomili, musíme projít novou normalizací, kterou nám po Husákovi zařídí další jeho krajan.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*