Politika je umění počítat…

Politika je umění počítat…

Chápu, že do června je času dost, ale já být Babišem, tak bych to zase tak nepřepínal. Aniž bych strašil, stačilo by, kdyby se panu prezidentovi cokoliv stalo a třeba byl na delší dobu omezen v činnosti (Havel byl tuším snad půl roku či rok po nemocnicích) a všechny úvahy, jak to tedy bude s vládou, by mohly padnout.

A nejen to. Tak, jak to vypadá, situace  v ČSSD ohledně možnosti vládní spolupráce s Andrejem Babišem připomíná Papinův hrnec : jen jen vybuchnout. Členové si odmítají připustit, že za výsledek ve volbách mohou sami, protože preference ČSSD, které se ještě květnu 2016 předtím než odstartovala agresivní kampaň Antibabiš, ve které se spojili s nejvíce nenáviděným politikem Česka Miroslavem Kalouskem a zcela najeli na rétoriku liberálních novinářů, pohybovaly kolem 19%.  A protože následně trio Sobotka, Chovanec, Zaorálek věnovali každodenní brutální kampaň k likvidaci Andreje Babiše, skončili tak, jak skončili, na 7%.

Dnes ovšem nemají sílu si přiznat, že to byla nejhorší chyba v jejich historii. Ještě v onom květnu 2016 měli Piráti kolem 3%, a ODS kolem 7%. A kdo za to může? ČSSD.Následná destruktivní politika zcela odpudila voliče od ČSSD a ti se z valné míry přesunuli k Babišovi, protože na koho se útočí, tomu lidé drží palce a část jich přešla i k SPD či Pirátům.

Tuto sebereflexi však ČSSD není schopna udělat, musí zůstat ve svém bludu, že zločincem je ten Babiš, a proto je na hraně, zda ve vnitřním referendu všech členů projde spolupráce s ANO, když každý pitomec musí vědět, že Babiš ani náhodou nemá důvod rezignovat na svůj požadavek stát se premiérem. Proto 30% voličů volilo ANO a nikdy by Babišovi rezignaci neodpustili.

Politika je umění možného, či surověji umění počítat.

Spolehnout se na možnou dohodu s ČSSD je diskutabilní. Hamáček se Zimolou si ji jistě přejí, ale členská základna už může být zabetonovaná proti.

Proto by bylo lehkomyslné pustit k vodě SPD. Je to vzácných 22 hlasů, pevných a jednotných. Na programových cílech se v podstatě dohodli, když obecné referendum bylo dohodnuto a samozřejmě kvórum může být přiměřeně vysoké.

Andrej Babiš by neměl dopřávat sluchu těm, kteří chtějí destrukci, Pelikánovi, Stropnickému, Ťokovi i dalším.

Když nechtějí být ve vládě, ať nejsou. Lidé volí ANO kvůli Babišovi a jména jako Stropnický, Pelikán či Ťok jsou voleni jen proto, že je pokládají za Babišovy lidi a jsou na kandidátce. Samostatně by byli bez šance.

Takže přátelé. Rozum do hrsti a počítat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Politika je umění počítat…

  • Nove vedeni Socanu je podvodem na jejich volice a verejnost. Hamacek byl prece ve starem vedeni a podepsal Memorandum o Lithiu, je to Sobotka c. 2, clovek, ktery nikde nepracoval a krome politiky nedelal nic, mozna cizi reci, nevim. To jedine ho od Sobotky odlisuje. Je to take urcite prototyp loutky, zbabelec a korouhvicka. Kauza Memorandum je medii zapomenuta, nikdo nevysetruje, jakou skodu musi stat mozna zaplatit. Hamacka rovnez ne. Skoda bude mozna vyssi jak 10 hnizd. A Hamacek za odmenu dostal predsedu!!!! Kolik asi CSSD Memorandem ziskala? Zmanipulovana media, ktere ovladaji americke zajmy, zesiluji misto na Memorandum difamujici kampan na SPD, Okamuru a Babise, hledaji vsechny mozne slabiny, aby je mohly jeste vice ocernovat a dehonestovat.
    Vcera v kotli se zastupci kavarny servali s priznivci Zemana a prostrednictvim Kysely se skurilnim outfitem a jeste skurilnejsimi zduvodnenimi a byvaleho neschopneho ministra spravedlnosti Pospisila, ktery dovolil rychlokvasku v Plzni za Kindla tam delali dost slabou figuru. Exceloval jako vsude Ovcacek. I Hasek na prezidentove strane. Nedivim se, ze by Ovcacka prezident nejradeji adoptoval. To byl ale uz nemohl delat mluvciho, Kavarna by se vztekem podelala.
    Myslim si, ze problem Kavarny spociva v jeji neschopnosti objektivne chapat realitu co se deje dnes ve svete a vyvodit z toho dusledky. Vim o cem mluvim, sam bych kdysi volil knizete. Ted uz davno vim, ze knize je Bilderberg, tedy zlo, ktery haji hegemona a podporuje jeho politiku NWO. On sam je kamosem tech, co usiluji o novou valku s Ruskem. Neustalymi provokacemi Ruska a nenavistnou propagandou nas na ni pripravuji. To prece nemuze byt v nasem zajmu. At jdou nekam s tim strasenim Ruskem, samy USA jsou pro nas tim skutecnym zlem a nebezpecim! Zabili za 14 let v 7 nesmyslnych valkach uz miliony lidi. Je to valka o suroviny, zakamuflovana false flags, faky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*