Političtí „pudlíci“ se nepoučili ze lží o iráckých zbraních hromadného ničení

Političtí „pudlíci“ se nepoučili ze lží o iráckých zbraních hromadného ničení

Vzpomínáte, jak Bush mladší zdůvodňoval agresi v Iráku z roku 2003? Že Saddám vlastní zbraně hromadného ničení, které je schopen použít do 45ti minut.

A nikdo z politického hlavního proudu si příliš nedovolil toto zpochybnit. Zkrátka, co říkají „zkušené a protřelé“ americké tajné služby, to přece „musí být pravda“, přece si to „nemohly vycucat z prstu“.

Jenže není všechno zlato, co se třpytí:

Saddámovy zbraně hromadného ničení jsem si vymyslel, přiznal Iráčan

Nebo:

Příběh velké lži. Jak odstartovala válka v Iráku

A na základě této fabulace byl americkou intervencí rozvrácen Irák, což umožnilo zformování tzv. Islámského státu na jeho území, jenž pak expandoval i na území Sýrie. Iráčanovi, který si ony zbraně hromadného ničení vymyslel, šlo o svržení Saddáma za každou cenu, i za použití evidentních lží. Co by mi ale ani ve snu dříve nenapadlo, že tajné služby nejmocnějšího státu světa, který si hraje na „světového četníka“, nedbají pravidla, jenž zná každý skutečně profesionální novinář, že informaci je třeba si ověřovat z několika na sobě nezávislých zdrojů. Skutečnost je ovšem zjevně úplně jiná, daleko nebezpečnější, neboť novinářská „kachna“ z pravidla (výjimky jistě také existují…) nenatropí tolik zla, jako „kachna“ z dílny bezpečnostních služeb, na jejímž základě se může rozpoutat zabíjení mnoha nevinných lidí!!!

A nyní je to podobné. Bojový plyn zabil civilisty, včetně dětí. Neexistují přímé a nezpochybnitelné důvody, že jde skutečně o chemický útok syrské armády, tj. režimu Bašára Asada. Ale poněvadž to jednak říkají v USA a protože, jako v iráckém případě, účel světí prostředky a pro mnoho kritiků Asadova režimu je „každá špinavost dobrá“, pokud přispěje k Asadovu politickému konci…, tak se této neověřené Trumpovy spekulace okamžitě chytili mnozí „asadobijci“ či „kremlobijci“ a začali Donaldovi tleskat, že konečně „těm totalitářům ukázal svaly“, ať už těm syrským či těm ruským…, a všechno se opakuje jako tehdy. Dokonce až takto daleko někteří zacházejí:

Ani Hitler se nesnížil k tomu co Asad, řekl Trumpův mluvčí. Omluvil se

A drtivá většina politických představitelů zemí EU, čest výjimkám, bere vinu Asadova režimu jako „hotovou věc“.

První evropská pochvala pro Donalda Trumpa. Hollande, Merkelová i další podpořili útok USA v Sýrii

Ovšem veřejnost, včetně té americké, už se zjevně z podobných „špionážních lží“ dobře poučila a při první příležitosti to Trumpovi dala najevo:

Ne, bomby ne, Donalde! Trump se těšil, jak si to u občanů USA vylepší útokem na Sýrii, ale je to jinak. Jsou zde čísla

Pravda, samotnou „odvetu“ těsná nadpoloviční většina respondentů schvaluje, alespoň zatím…, ale pokud jde o nějaké zásadnější vojenské angažmá USA v Sýrii, tak to drtivá většina Američanů odmítá.

Jsem zvědav, zda se dožiju podobného uvedení věci s údajným Asadovým chemickým útokem na pravou míru, jako v případě údajných iráckých zbraní hromadného ničení…, samozřejmě, to už bude samotný Asad pravděpodobně dávno po smrti jako Saddám či Kaddáfí, za jejichž vlády byla migrace ze severní Afriky či blízkého východu mizivá ve srovnání s tím, co způsobilo tzv. arabské jaro – války, revoluce, protirevoluce, odvety, „utahování šroubů“, perzekuce, chaos…, s čímž je logicky spojena i masová imigrace z těchto západem rozvrácených zemí do Evropy.

A na závěr: co na Trumpův útok vůči Sýrii říkají naši politici?

ANKETA: Novodobý Vietnam a dezinformace? Ptali jsme se politiků na americký útok v Sýrii
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*