„Politický atentát“: Francouzský prezidentský kandidát obdržel předvolání k soudu, kde čelí obvinění

„Politický atentát“: Francouzský prezidentský kandidát obdržel předvolání k soudu, kde čelí obvinění

Globalisté opravdu musí mít strach z nadcházejících francouzských prezidentských voleb. Nejprve představitelé EU zbavili Marine Le Penovou imunity, kvůli tomu, že sdílela fotografie se zvěrstvy, které provádí Islámský stát a teď se snaží útočit na dalšího kandidáta, který, tak jako Le Penová, chce zlepšit vztahy s Ruskem a bojovat proti imigraci.

Francouzský prezidentský kandidát Francois Fillon uvedl, že obdržel na 15. března předvolání od soudu, kde čelí obvinění. Fillon je vyšetřován kvůli platbám, které poslal své ženě. Fillon všechna obvinění odmítá.

„Je to bezprecedentní,“ uvedl Fillon ve svém projevu s tím, že nebyl dodržen zákonný postup.

Fillon teké uvedl, že bude pokračovat v prezidentské kampani, a to navzdory nejnovějšímu vývoji.

„Já se nevzdám, já se neskloním, nestáhnu se, budu bojovat až do konce,“ prohlásil Fillon.

„Mnoho mých politických spojenců a 4 milióny lidí, kteří pro mne hlasovali to označují za „politický atentát,“ dodal kandidát na prezidentský úřad.

Fillon je vyšetřován kvůli stovkám tisíc eur zaplacených jeho ženě, Penelopě. Satirický deník v lednu zpochybnil skutečnost, že jeho žena pracovala jako parlamentní asistentka, zatímco brala plat. Poté se objevila petice, která požadovala, aby Fillonova žena zaplatila 500.000 eur jako „falešně zasloužený“ příjem.

V petici stálo, že „tato částka se zdá být přehnaná, protože se v různých rozhovorech potvrdilo, že „Penelope nikdy nebyla zapojena do politického života svého manžela.“

Tento skandál vedl k tomu, že Fillonovi výrazně klesla jeho popularita.

Mezitím, francouzský prezident Francois Hollande samozřejmě bránil soudní systém země před nařčením z předpojatosti.

„Jako garant nezávislosti soudních orgánů, chci vystoupit proti jakémukoliv zpochybňování soudců,“ uvedl Hollande v prohlášení, které citovala agentura Reuters.

„Být prezidentským kandidátem vás neopravňuje vznášet podezření na práci policie a soudců, nebo dělat velmi vážná obvinění proti soudnímu systému a našim institucím v širším měřítku,“ uvedl současný prezident.

Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují, že Fillon, který byl jedním z favoritů prezidentských voleb, by volby prohrál s nezávislým kandidátem Emmanuelem Macronem a vůdkyní Národní fronty Marine Le Penovou, která rovněž patří mezi přední kandidáty.

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu François Fillon Foto: Twitter)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*