Politické vraždy a záhadná úmrtí na Ukrajině

Politické vraždy a záhadná úmrtí na Ukrajině

Od začátku letošního roku bylo na Ukrajině zaznamenaných nejméně 10 politických vražd či záhadných úmrtí opozičních politiků a novinářů. Zde seznam úmrtí, který zpracoval portál Zem a vek:

vrazdy na ukrajine

24.1.2015

Oleksij Kolesnyk- 65 let, bývalý premiér regionální charkovské vlády, našli jej oběšeného v obci Valki.

25.2.2015

Serhij Valter – 57 let, starosta jihovýchodního města Melitopol, oficiálně se oběsil, byl obviňován za překročení pravomocí.

26.2.2015

Oleksandr Bolďuh- 47 let, záhadná smrt zástupce policejního šéfa ve městě Melitopol, našli jej mrtvého ve svém domě, údajně zemřel na vysoký tlak kvůli nadváze.

27.2.2015

Michajlo Čečetov- 61 let, bývalý poslanec za opoziční Stranu regiónů, našli jej zastřeleného ve své koupelně. Údajně zanechal zprávu před smrtí, aby mu odpustili, ale podrobnosti a motivy nejsou známy.

12.3.2015

Oleksandr Peklušenko – 60 let, bývalý poslanec za opoziční Stranu regiónů, zastřelený do krku, údajně spáchal sebevraždu ve vesnici Solnečnoje v Záporoží. Porošenkův Kanál 5 vydal zprávu, že je podezřelý z přípravy rozehnání demonstrantů protivládními silami v lednu loňského roku.

13.4.2015

Sergej Suchobok- doněcký novinář, spoluzakladatel internetového zpravodajství http://proua.com.ua/ a http://obkom.net.ua/

15.4.2015

Oleg Kalašnikov- bývalý opoziční poslanec za Stranu regiónů, zastřelený před prahem svého bytu pěti ranami, jednou do hlavy. Před svojí smrtí dostal několik výhrůžek fyzickým násilím za jeho aktivity Anti-majdanu a za otevřenou výzvu oslavovat na Ukrajině 70. výročí vítězství nad fašismem. Současnou kyjevskou vládu nazval „totalitním fašistickým režimem.“

16.4.2015

Oles Buzina- 45 let, opoziční novinář, zastřelený před svým bytem v Kyjevě dvěma maskovanými muži, podle sousedů si byl právě zaběhat. Pochází z ukrajinské kozácké rodiny. Byl proti řešení krize na Donbasu silovými prostředky. Odkrýval korupci vládního režimu v Kyjevě, napojeného na ukrajinskou oligarchii, mediální lži, pronásledování novinářů na Ukrajině a cenzuru.

Novinářem byl od roku 1992. 12 let pracoval pro noviny “Kijevskije vedomosti” v oddělení literární kritiky. Politickým reportérem byl v novinách „2000“, vedoucím relací na kanálech 1+1, Novyj a K1. Vydal 26 dokumentárních filmů a 7 knih. Dva měsíce od ledna 2015 byl šéfredaktorem deníku Segodnja.

Dvojí metr demokracie

Když je potřeba, celý svět se dozví o teroristickém útoku na redakci Charlie Hebdo, která šířila náboženskou nenávist, kde se navzdory prohlášením světových politiků, analytiků, či novinářů, svoboda slova musí respektovat i se zaťatými zuby. Celý svět sleduje v přímém přenosu pochod „Je suis Charlie“ z Paříže, jako i dobře chráněný pochod západních politiků a diktátorů, včetně ukrajinského prezidenta Porošenka, který se doslova vyjádřil, že svoboda je jeho prioritou.

Navzdory tomu se za jeho diktatury pořádají plány na vraždění oponentů, pro jistotu s přívlastkem „proruští“, aby si náhodou nikdo nevšiml, že na Ukrajině je represivní režim proti opozici, případně pro extremistické jedince.

Když jde o Rusko, tak se celý svět dozví o Borisu Němcovi a o tom, jak Putin vraždí své oponenty a vězní opozici, kde není svoboda shromažďování, a přitom celý svět mohl vidět v přímém přenosu pochod za zesnulého Borise Němcova v Moskvě, v té „ruské diktatuře“ a jaksi si zároveň celý svět neuvědomuje, že právě takové pochody v Kyjevě očekávat ani nemohou a ani se jich nedočkají ve „svobodné Ukrajině“. Tam se za zastřelené nebo oběšené politiky a novináře americký velvyslanec nepostaví do čela pochodu za demokracii a svobodu.

NATO podporuje politické vraždy

Důkazem má být stránka ukrajinských mírotvůrců na adrese, kterou poprvé prezentoval poradce ukrajinského ministra vnitra Antron Geraščenko v prosinci 2014 a má za úkol sbírat a zveřejňovat informace nejen o tzv. „teroristech“ či separatistech, válečných zločinech a vrazích, ale i o jakýchkoliv opozičních osobnostech, které by mohly ohrožovat současnou pozici kyjevského režimu. A ten stejný Anton Geraščenko z vražd pohotově obvinil ruské speciální služby. Stopy po vraždách Olesa Buziny a Olega Kalašnikova jsou ale viditelné právě na stránkách „mírotvůrců“. Profil Olesa Buzyny už (pro jistotu) smazali, mám i fotky stránek, které jasně ukazují, že jakýsi agent 404 doplnil informace o jejich rezidenčních adresách dva dny před vraždami každé z obětí na jejich účtu na Twitteru https://twitter.com/psb4ukr, kde je jejich podezřelé „štěbetání“ z 16. dubna stále k dispozici. Agenta 404 pár hodin po vraždách odměnili a poděkovali za jeho činnost. Vlna politických vražd a záhadných úmrtí začala právě po spuštění tohoto webu.

Nejzajímavější na tomto případu je, že se server psb4ukr.org pod IP adresou 208.115.243.222 nachází- přímo v síti NATO v Dallasu pod doménou psb4ukr.nato.int: http://whois.domaintools.com/psb4ukr.org.

Tím, že štvali a zveřejnili soukromé adresy a jiné citlivé údaje svých opozičních protivníků, nevedli pachatele k tomuto ohavnému činu, bez ohlednu na to, zda se „mírotvůrci“ přímo zúčastnili, nebo jsou do vražd namočeni, stejně jako i NATO. Tímto odhalením se bortí mýtus o NATO jako o záruce svobody a demokracie.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Politické vraždy a záhadná úmrtí na Ukrajině

 • · Edit

  V Rusku je tvrdá totalita. Ak je v Rusku niekto vo funkcii kde má zabrániť korupcii a robí to, zavraždia ho.
  http://www.
  lidovky.
  cz/zahadna-smrt-ruskeho-vysetrovatele-rezim-lidi-jako-kolesnikov-znici-12z-/zpravy-svet.aspx?c=A140619_182128_ln_zahranici_msl

 • · Edit

  Ak je v Rusku niekto vo funkcii kde má zabrániť korupcii a robí to, zavraždia ho.
  http://www.
  lidovky.
  cz/zahadna-smrt-ruskeho-vysetrovatele-rezim-lidi-jako-kolesnikov-znici-12z-/zpravy-svet.aspx?c=A140619_182128_ln_zahranici_msl

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*