Politické názorové kotrmelce hnutí ANO považujeme za špatný signál pro občany ČR

Politické názorové kotrmelce hnutí ANO považujeme za špatný signál pro občany ČR

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.

1. V souladu s dřívějším vyjádřením předsedy hnutí SPD Tomia Okamury bezprostředně po útoku na Sýrii, považujeme útok USA, Francie a Velké Británie za porušení mezinárodního práva. A hnutí SPD odsuzuje v této věci stanovisko ministrů české vlády v demisi a premiéra České republiky Andreje Babiše. V této souvislosti žádáme ministra zahraničí Stropnického a ministryni obrany Šlechtovou, aby již nebyli členy příští vlády. Jsou to sluhové cizích zájmů. Útok předcházel mezinárodnímu vyšetření údajného použití chemických zbraní. Byl proveden na základě informací islamistů. SPD takovým zdrojům nevěří. Ve svém důsledku se USA, Velká Británie a Francie postavili na stranu islamistické opozice proti mezinárodně uznávané vládě Sýrie. Útok svými důsledky může prohloubit destabilizaci regionu, vyvolat další migrační vlnu a ohrozit mír v Evropě. Podpora útoku ze strany NATO a EU je v naprostém rozporu s existenčním zájmem České republiky a českého národa. Slepá poslušnost k NATO a EU může mít v budoucnu nejtěžší následky pro náš stát a národ. SPD považuje za zásadní podpořit dodržování mezinárodního práva, stabilizaci Středního východu, zastavení podpory islamistům, zabránění migrace do Evropy a zastavení zvyšování napětí v Evropě.

2. Výsledek šetření Mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní v kauze otrávení dvojitého agenta Skripala, popsaný ve veřejné zprávě, dává za pravdu jedinému faktu uváděnému vládou Velké Británie – a to, že agent Skripal byl otráven čistou nervově-paralytickou látkou bez příměsí. Zpráva neobsahuje ani výraz Novičok, ani neurčuje Rusko jako zemi původu. Hnutí SPD v této souvislosti považuje vyhoštění ruských diplomatů z České republiky za předčasné. Od počátku říkáme, že je nutné záležitost nejprve vyšetřit a až poté činit další kroky. Vláda České republiky v čele s Andrejem Babišem měla zachovat rozvahu a jednat podobně jako například Rakousko, které také žádalo nejprve vyšetření celé záležitosti a diplomaty proto nevyhostilo.3. Kampaň o údajném rozpadu a sporech v SPD, vedená v Babišových médiích MF Dnes, na rádiu Impuls a na iDNES, je lživá bublina vypuštěná na pokyn propagandistů hnutí ANO. Má zamezit nárůstu podpory SPD v důsledku politických kotrmelců hnutí ANO při sestavování vlády a slepé podpoře válečných agresivních akcí proti Sýrii. Hnutí SPD, jeho vedení i Poslanecký klub jsou jednotní a pevní. Koncepčně prosazujeme program hnutí a hájíme základní zájmy naší země a našeho národa.

4. Hnutí SPD důrazně odsuzuje vandalský útok na poslaneckou kancelář poslance SPD Radka Kotena. Útok šetří Policie ČR a na místě byla nalepena samolepka organizace Antifa. Jde o teroristickou anarchistickou organizaci, se kterou prokazatelně sympatizuje předseda pirátů Bartoš. Předsednictvo SPD plně důvěřuje šetření policie a vyzývá všechny své příznivce, aby se nenechali vyprovokovat. SPD je důsledně ústavní politické hnutí prosazující vlastenectví, rodinné hodnoty a přímou demokracii.

5. Poslanci SPD podpoří ve Sněmovně maximální zmírnění sankcí v rámci legislativy GDPR (evropská směrnice o ochraně osobních dat), neboť jde o nesmyslný diktát EU. Podpoříme odklad reformy financování školství, jelikož není dobře připravená a její součástí musí být i řešení koncepce inkluze s jejím finančním, administrativním a organizačním dopadem na školy.

6. Hnutí SPD považuje politické názorové kotrmelce hnutí ANO za špatný signál pro občany České republiky. Vítěz voleb mění postoje tak rychle, že to udivuje celé politické spektrum. SPD z toho musí vyvodit jasný závěr ohledně soudržnosti a programové konzistenci hnutí ANO. Předseda hnutí ANO je politicky odpovědný za vyjednávání o vládě. Hnutí SPD nabídlo maximální vstřícnost k respektování výsledku voleb na základě jednání o podpoře programových bodů. Hnutí ANO to odmítlo na základě vnitrostranického majdanu a intervence komisařky EU. Právě projevy naprosté servility k EU a NATO ze strany politiků hnutí ANO v souvislosti s útokem na Sýrii, jsou pro nás výstražným signálem. Je to výstražným signálem před jednáním o společné azylové politice EU a je to varováním před možností vtažení naší země do konfliktu velmocí. Hnutí SPD se neuzavírá případnému novému jednání o podpoře vlády odborníků nominovaných hnutím ANO s cílem prosadit program SPD. V takové situaci ale budeme žádat silnější písemné záruky plnění dohodnutých programových bodů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Politické názorové kotrmelce hnutí ANO považujeme za špatný signál pro občany ČR

 • Ano nemůže dobře dopadnout s větrnou korouhvičkou Babišem, který nemá pevné chlapské názory. Aby šel cestou nejmenšího odporu tak klidně názory mění ze dne na den. Za svůj názor neumí bojovat on ho možná ani nemá akorát umí vydělat prachy. Myslím, že největším zájmem je jeho podnikatelské imperium. A když vidím to složení ANO, tak je to něco podobného jako byly věci veřejné. Někteří už stranu opouštějí , protože něco čují. Většinou jich vůbec není škoda, protože jejich názory jdou proti naší republice jako např. Telička, Jourová, Pelikán , vychytralý Ťok ještě asi neví a podobná individua. .

 • Hnuti ANO je blokovano vetsinou stran, odmitajicich spolupraci na vytvoreni vlady. Odmitnuti predcasnych voleb prezidentem tedy zakonite nuti hnuti ANO hledat podporu u stran, ktere by jinak ani neoslovilo.
  Dostava za to ucet od CSSD, ktera je bude vydirat neustalymi pozadavky na obsazeni klicovych ministerstev jako vnitro, finance, ktere jim v dusledku volebniho vysledku 7 % vubec neprislusi. To uz neni otazkou kompromisu, to je otazkou zasadniho postoje k sestaveni vlady ne za kazdou cenu. Toto handrkovani se smejdy CSSD a odmitnuti SPD, kterou ostatni smejdi nalepkuji jako extremisticka, populisticka, atd. vytvari stale vice potrebu predcasnych voleb.
  Nedomnivam se, ze tyto volby nic nevyresi, jak rika prezident.
  ANO i Babis ukazali, ze nejsou tou nadeji, ve kterou jejich volici doufali. Budou delat vse, abychom nemohli volit v Referendu a rozhodovali o vystoupeni z EU a NATO.Pry to neprislusi volicum. A to je nesmirny omyl. Jsou to obcane, ketri maji zavazky techto smluv naplnit z dani a musi mit tedy pravo, rozhodovat o svem osudu. Zejmena v teto dobe, kdy USA i NATO neustale provokuji Rusko verbalne i manevry u jeho hranic a raketovymi zakladnami kolem Ruska!!!
  Nas osud nesmi rozhodovat nejaka zidovska mafie za oceanem, ji nechceme slouzit!!! Chceme, abychom sami urcili nase smerovani a ne aby nasi lokajove v politice o nas rozhodovali a pripravovali nas na valku v Evrope !!!

 • Naprosto korektni a objektivni posouzeni lyncovani Ruska a lokajstvi medii i politickych stran v CR..
  Na rozdil od medii v CR je zde SPD, ktera upozornuje na pokrytecke lhani USA a jejich zapadnich lokaju.
  V soucasnosti pokracuje retez nekonecnych false flag akci proti Rusku, jeho dehonestace a ocernovani bez dukazu. Neustale nove kauzy bez vysetrovani a nasledne lyncovani Ruska maji verejnost pripravit na tazeni proti Rusku, na 3. svetovou valku.
  Ta neni v zajmu obcanu Evropy! Nebudeme umirat za cizi zajmy tech par zidovskych US bastardu a zbohatliku, kteri tyto kauzy organizuji pomoci tajnych sluzeb, medii a politickych lokaju USA, ktere ovladaji. I neutralni Svycarsko najednou popira analyzu jedu na Skripala, podporuje dalsi sankce na ubohou Venezuelu, ktere ji maji srazit na kolena. Venezuela ma nerostne bohatstvi, ktere USA jeste neovladly, proto ten tlak ! Je neskutecne, jake gangsterske kauzy se neustale vyrabeji a provadeji pred ocima svetove verejnosti!!!
  Ta ovsem si dela svuj usudek sama, neduvera k lokajskym mediim, pracujicim vsude jiz v rezimu NWO neustale roste.
  Jsme na prahu katastrofy, ale malokdo si to uvedomuje, resp. neco proti tomu dela…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*