Politička ze strany Angely Merkelové vydělá milióny díky utečencům ve svém hotelu

Politička ze strany Angely Merkelové vydělá milióny díky utečencům ve svém hotelu

Pro vlastníky hotelů je uprchlická krize v Německu velkým businessem. Pouze v Kolíně nad Rýnem již 2 200 uprchlíků žije v hotelech a majitelé za ně dostávají odškodnění od 20 do 35 eur za den.

Nyní se ukázalo, že Andrea Horitzky, místní politička strany CDU Angely Merkelové, je jedna z majitelek hotelů, který má dlouhodobou smlouvu s městem na ubytování uprchlíků. Ale to není celý příběh.

V porovnání s ostatními hotely v Kolíně nad Rýnem je její sedmiletá smlouva nejdelší. Tato dohoda byla také uzavřena v době, kdy počet uprchlíků již výrazně poklesl.

Podle německého listu Bild v současné době žije v hotelu 26 uprchlíků za odměnu 35 EUR na osobu denně. Ale brzy bude k dispozici více lůžek, protože Horitzky plánuje hotel renovovat a rozšířit kapacitu o pět extra postelí. Vzhledem k tomu, že smlouva není ukončitelná, politička CDU může vydělat až 2,4 miliónů EUR, píše Bild.Městská správa nechce potvrdit, zda se sama politička zapojila do jednání o dvoumiliónové dohodě.

Horitzky řekla deníku Express: „Hotel je mou profesí a tudíž můj soukromý podnik. Druhým je moje dobrovolná účast v CDU. Chci udělat něco pro lidi v Kolíně.“

Město Kolín nad Rýnem připustilo svou chybu ubytovat uprchlíky v hotelech. Po přezkoumání smluv starostka Henriette Rekerová uvedla, že „postupy týkající se dohod s hotely a turistickým ubytováním je třeba zlepšit. To se týká zejména zahrnutí dříve chybějící položky o ukončení.“

Již dříve se objevily informace, jak majitelé hotelů a nemovitostí v Německu se stávají milionáři v důsledku ubytování uprchlíků v drahých bytech a hotelech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*