Policii Spojeného království docházejí peníze, ale ministerstvo vnitra to zřejmě nezajímá

Policii Spojeného království docházejí peníze, ale ministerstvo vnitra to zřejmě nezajímá

Nedávno zveřejněná zpráva Národního auditorského úřadu (NAO) Spojeného království uvedla, že ministerstvo vnitra neví, jaký vliv mají velké a nekonzistentní výdaje na kvalitu policejních služeb.       

Policie Spojeného království má zoufale nízké finanční prostředky, ale ministerstvo vlády odpovědné za dohled a financování, ministerstvo vnitra, nemonitoruje situaci efektivně, podle zprávy Národního auditorského úřadu.Podle zprávy finanční nedostatky u policie vedly k obrovskému snížení počtu zaměstnanců. V důsledku toho bylo obviněno méně zločinců, zpracování pachatelů trvá déle a některé trestné činy jsou zcela opomíjeny.

„Existují náznaky, že policejní síly jsou již finančně vyždímané a zápasí s tím, aby poskytly efektivní služby veřejnosti,“ uvedl vedoucí NAO Amyas Morse.

Nejen, že se ministerstvo vnitra nezabývá otázkou financování, ale do značné míry nezná ani jeho rozsah, tvrdí zpráva NAO.

„Rozhodnutí ministerstva vnitra přijmout lehký přístup v dohlížení na policejní síly znamená, že neví, zda je policejní systém finančně udržitelný,“ píše se ve zprávě.

„Pokud ministerstvo vnitra nerozumí tomu, co se děje, nebude schopno nasměrovat zdroje tam, kde jsou potřeba, s rizikem, že by se tato situace mohla zhoršit,“ tvrdí Morse.

Ve zprávě se uvádí, že pokud by byly policejní síly soukromou společností, pravděpodobně by už byly na pokraji bankrotu, nicméně, zatímco policejní síly, kvůli své povaze, nemohou zkrachovat, je ohrožena jejich schopnost poskytovat „efektivní a účinné služby“.

Zpráva například uvádí, že od roku 2010 došlo k poklesu financování o 19 procent, což vedlo ke snížení počtu policistů o 15 procent. V důsledku toho podíl trestných činů, které vedly k obvinění nebo předvolání, klesl z března 2015 do března 2018 z 15 procent na 9 procent. Čas potřebný k obvinění zločinců, kteří se dopustili trestného činu, se zvýšil ze 14 dní v březnu 2016 na 18 dní v březnu 2018.

V důsledku toho, že se policii nedaří vypořádat se se závažnými trestnými činy, každodenní přestupky se staly menší prioritou, stojí ve zprávě.

Od roku 2010 zde bylo méně dýchacích zkoušek na alkohol, stanovení pevných pokut (dopravní jízdenky) a odsouzení za držení a obchodování s drogami.

Na začátku srpna deník Independent informoval, že ministr vnitra Sajid Javid kritizoval premiérku Theresu Mayovou, že zablokovala zvýšení platů pro policejní důstojníky o 3 procenta ve prospěch mnohem menšího zvýšení o 1 procento a označil její rozhodnutí za „špatné“.

Nicméně, když Javid oznámil nárůst platů pro policejní složky, veřejně obhajoval rozhodnutí vlády a pochválil 1 procentní nárůst jako „nejvyšší konsolidační ocenění od roku 2010.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*