Policie zatkla vůdce nizozemských „Žlutých vest“ před celostátními protesty proti „politické korektnosti“

Policie zatkla vůdce nizozemských „Žlutých vest“ před celostátními protesty proti „politické korektnosti“

Evropské jaro se šíří.    

Policie v Nizozemsku zatkla vůdce nizozemského hnutí „Žluté vesty“ před plánovanými celonárodními protesty proti „politické korektnosti“ a politice otevřených hranic, jenž jsou naplánovány na tento víkend.

Podle deníku De Telegraaf, včera ráno kolem 9:45 „policie zatkla aktivistu Žlutých vest“ v Maastrichtu za podněcování prostřednictvím sociálních sítí.“Stejný muž byl zatčen během demonstrace Žlutých vest minulý víkend v Maastrichtu.

Podle jiného člena skupiny, který tvrdí, že zatčený muž byl velice mírumilovný, je jeho zatčení snahou zastrašit další protestující, kteří by se mohli k hnutí připojit.

Hnutí „Žlutých vest“ je organizovaným vzkříšením pracujících evropských občanů, kteří jsou v rozpacích kvůli otevřeným hranicím a vysoké daňové politice své vlády.

Nizozemští občané se objevili znovu v ulicích Amsterodamu, Rotterdamu, Maastrichtu, Groningenu a Haagu na protest proti „politické korektnosti“, politice otevřených hranic a levicovému předsedovi vlády Markovi Ruttemu.

Skupina vyzývá ke snížení věku odchodu do důchodu, snížení spotřební daně a podle jedno z aktivistů je vzpoura vyjádřením „proti zpřísňování společnosti“.

„Svoboda projevu je pod tlakem, musíme být politicky korektní. Je to boj,“ uvedla paní Deerenbergová.

„S demonstrací bych chtěla ukázat, že chceme mít na výběr,“ poznamenala a dodala: „Problémem je, že nás už není slyšet. Hodně se toho rozhoduje bez našeho vědomí.“

Organizátoři zakázali bannery, vlajky a pokrývky hlavy, pravděpodobně, aby odradili levicové agitátory.

Po týdnech protestů napříč Francií, z nichž se některé staly násilnými, francouzská vláda oznámila, že natrvalo zruší plánované zvýšení daní z pohonných hmot.

Demonstrace však nebyly jen o dani z pohonných hmot a demonstranti uvedli, že se tento týden znovu objeví v ulicích.

Jak jsme již dříve zdůraznili, většina demonstrantů se jeví jako pracovníci střední třídy a dělnické třídy, kteří žijí na vesnici a v malých městech, jenž byli zapomenuti globalismem.

Demonstranti viděli, že jejich životní náklady rostou, zatímco migranti z Blízkého východu a Afriky nadále dostávají prostředky od daňových poplatníků.

 

(Foto: AP Photo/Mike Corder)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*