Policie v Kolíně nad Rýnem nyní obdržela více než 1000 stížností po silvestrovských sexuálních útocích

Policie v Kolíně nad Rýnem nyní obdržela více než 1000 stížností po silvestrovských sexuálních útocích

Šest týdnů po masových sexuálních útocích na Silvestra v Kolíně nad Rýnem, počet nahlášených případů neustále roste a nyní již jejich počet překročil 1000 případů.

Ulrich Bremer ze státního zastupitelství Kolína nad Rýnem potvrdil německému deníku Die Welt, že doposud „obdrželi 1,054 stížností“. Téměř polovina z nich (454) jsou případy sexuálního napadení, zatímco dalších 372 jsou ohlášené krádeže.

Policie identifikovala 59 podezřelých, z nichž je většina marockého a alžírského původu. Nicméně, zadrženo bylo pouze 13 lidí.

Ilustrační obrázek Foto: AFP/Getty Images
Ilustrační obrázek Foto: AFP/Getty Images

Policejní dokumenty ze silvestrovské noci ukazují, že k většině incidentů došlo mezi 23:00 a 01:00, přičemž k dvěma třetinám incidentů došlo v okolí vlakového nádraží. Policie začala evakuovat stanici kolem půlnoci, ale situace se nestabilizovala ještě nejméně hodinu.

Navzdory obrovskému množství zločinů, které se staly v noci, policie Kolína nad Rýnem následující ráno zveřejnila tiskovou zprávu, že při oslavách byla „živá atmosféra“, ale noc byla do „značené míry klidná“.

Nicméně, policie již obdržela přes 100 stížností v okamžiku, kdy byla vydána tisková zpráva, což vede k vážným pochybnostem o jejich úsudku.

Prokuratura Kolína nad Rýnem tvrdí, že mezi obžalovanými je 25 Alžířanů, 21 Maročanů, 3 Tunisané, tři Němci a dva Syřané. Mezi ně patří i nezletilí a mladiství, jakož i žadatelé o azyl a nelegální přistěhovalci.

Za všechny zločiny nebyl ve skutečnosti zatím nikdo obviněn. Maročan a Alžířan půjdou 24. února k okresnímu soudu v Kolíne nad Rýnem, avšak pouze za krádež fotoaparátu.

 

 

WELT/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*