Pokud by Rusko umístilo své zbraně blízko USA, nebyla by žádná 3. světová válka

Pokud by Rusko umístilo své zbraně blízko USA, nebyla by žádná 3. světová válka

První místopředseda Výboru pro obranu a bezpečnost Rady federace Ruska, Franz Klintsevič, hovoři o plánech NATO učinit preventivní úder na strategické cíle Ruska. Podle představitele, americká protiraketová obrana slouží jako „kouřová clona“ i jako platforma pro umístění útočných raket.

NATO se v současné době snaží rekonstruovat deset sovětských vojenských základen v pobaltských státech, kde mají být v budoucnu umístěné útočné rakety. „Na každé základně může být využito až 500 osob. Mají na mysli tyto základny, když hovoří o předmostí, které Spojené státy připravují v souvislosti s konceptem Prompt Global Strike,“ uvedl senátor.

Podle představitele, americký protiraketový systém slouží jen k odvrácení pozornosti. Infrastruktura ABM má dvojí účel: kromě protiraketových zbraní, mohou k úderu v Evropě USA používat rakety Tomahawk.

Podle Klintseviče, USA záměrně zvyšují počet vojenských základen, aby se připravily na momentální silný úder na Rusko. Takový útok by „zahrnoval 3.500-4.000 úderů na ruská nejvíce důležitá zařízení, jako jsou velící body, komunikační systémy, továrny a prostředky pro jaderný útok,“ uvedl senátor.

Může NATO udeřit ve formě preventivního úderu na Rusko bez nepřiměřených katastrofálních následků pro agresora? Server Pravda položil tuto otázku hlavě Mezinárodního centra pro geopolitické analýzy, doktoru historických věd, generálplukovníkovi Leonidu Ivašovi.

„Dne 18. ledna 2003 prezident George W. Bush podepsal směrnici Prompt Global Strike. Tato strategie je povinný nástroj pro celý americký estabilishment. Součástí strategie byly elektronické zkoušky a byly stanoveny cíle. Chtěli zjistit, na jaký cíl by měli zaútočit na prvním místě- ruské strategické jaderné síly nebo velitelské stanoviště. To je skutečná příprava na válku,“ uvedl Ivašov.

Leonid také poznamenal, že americká národní bezpečnostní strategie z února 2015, která byla přijata a schválena Kongresem, je ve skutečnosti „směrnice války a rychlého globálního úderu.“

„Konkrétní opatření k posílení vojáků, nasazení nových sil a posílení protiraketových obranných systémů, zejména protiraketových obranných prostředků umístěných na moři, ukazuje, že se Američané připravují na útok, který má odzbrojit Rusko. Stále rostoucí vojenské výdaje, vojenská cvičení velkoplošného měřítka- jsou závažná opatření, na která musí Rusko reagovat. Rusko by mělo přijmout opatření nejen proti evropským zemím, které umožňují Američanům rozmístit prvky svých protiraketových obranných sil na svém území, ale také proti samotným Američanům. Za vším stojí USA. Oni se obávají, že by Rusko mohlo zaútočit na americkém území, takže přemísťují své zbraně blíž k ruským hranicím, do Polska, Rumunska a dalších zemí,“ řekl expert portálu Pravda.

Leonid Ivašov rovněž věnoval pozornost skutečnosti, že v USA pracují na bleskově rychlém, vysoce přesném, nejaderném úderu. Nemůže dojít k velké jaderné válce. „Nikdo nepotřebuje rozsáhlou nukleární válku, ale Prompt Global Strike může být chirurgický nástroj, který by mohl být použit proti Rusku.“

Jako protiopatření, naznačuje Leonid Ivašov, by bylo umístění ruských sil v blízkosti Spojených států. Kubánská krize v roce 1962, dodal Leonid, utlumila zápal USA v plánech zničit Sovětský svaz.

„Rusko potřebuje být připraveno reagovat na preventivní úder a musí být schopno zasáhnout odvetným úderem na území Spojených států. Z tohoto důvodu by Rusko mělo rozmístit své síly nejen k boji proti evropským státům, například v Polsku, Pobaltských státech a Rumunsku, které se chovají jako malé čepy ve stroji americké strategie. Namísto toho, Rusko by mělo nasadit své útočné síly v dosahu Spojených států. V tomto případě by nebyla žádná válka,“ uzavřel Ivašov.

(Pravda/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Pravda.ru)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pokud by Rusko umístilo své zbraně blízko USA, nebyla by žádná 3. světová válka

  • Není ani moc otázka jestli jejich útok může být úspěšný, nemůže a nebude, už kvůli ponorkám to není možné a nejen jim. Je spíš nebezpečí, že debilita některých činitelů USA nabude takových rozměrů, že ztratí kontakt s realitou a uskuteční svůj úder i přes nemožnost jeho úspěchu.
    Jestli činitelům USA ještě nevytekl mozek, tak všechna ta cvičení jsou jen tlakem na Putina a pokus o rozklad Ruska zevnitř, pokouší se své poskoky a záškodníky v Rusku dostat do extáze a s jejich pomocí udělat převrat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*