Pojedeme na „druhé koleji“ se Švýcarskem, nebo na slepé s EU?

Pojedeme na „druhé koleji“ se Švýcarskem, nebo na slepé s EU?

Eurofanatici nás straší druhou kolejí. Ta první kolej, která má vést k superstátu (jenž se licoměrně vydává za eurofederaci), je však slepá. Protože si to ti, co stále přidávají plyn do karburátoru integrace, neuvědomují, havárie EU je neodvratná.

Signalizují to nejen problémy kolem eura, které se krátkozrace kamuflují „tiskem“ nekrytých peněz, ale také vyhrocující se imigrační a s tím související kulturní, civilizační i bezpečnostní problém. Kdo to nevidí, je na úrovni nadšenců budujících světlé zítřky uvnitř RVHP se stejným bolševickým zápalem jedině správné cesty. Jen internacionalismus byl nahrazen multikulturalismem a socialismus byrokratickým klientelismem.

dusan streit

Celá ideologie se smrskla do dvou pojmů: »politická „korektnost“« a »globalizace«. Prostřednictvím prvního přikázání se společnost rozmělňuje na menšiny, které se podprahově staví proti sobě. Bude se požadovat i 4procentní zastoupení homosexuálů v řídicích funkcích? (Na úrovni státu by jistě tato kvóta byla už s velkou rezervou přeplněna). Druhé pak vede ke vzdalování rozhodovacích procesů za horizont demokratické dohlednosti.

Závan zdravého rozumu ze Švýcarska v podobě regulace přistěhovalectví přišel na poslední chvíli. V referendu schválená změna jejích ústavy neřeší žádné kvóty, ale stanovuje, že zákonodárci a exekutiva budou muset při regulaci imigrace přihlížet ke „všeobecným ekonomickým zájmům Švýcarska“ (zdroj iDnes). Ty určitě nespočívají v zavlékání kriminality (Afričané, Kosovci a Černohorci překračují průměr až sedminásobné) a v importu cizorodých civilizačních návyků.

Švýcarsko má výhodu, že není v Evropské unii. Dá se očekávat, že EU, která se vydala na cestu neodvratného úpadku, bude řvát nejvíce. Proč? Protože nechce dopustit, aby se členské státy řídily svými „všeobecnými ekonomickými zájmy“. Národní zájmy jsou v ní vyhrazeny jen Němcům a zatím ještě Francouzům.

Kdyby nešlo o Francouze, těžko by jinému státu prošly takové deportace rumunských cikánů. Na druhé straně má Francie vinou své koloniální historie těžko řešitelný problém s muslimy. Obdobně je na tom Velká Británie, kde se stále častěji hovoří o referendu o vystoupení z EU (Cameron to slíbil).

Evropská unie často operuje jednotným evropským civilizačním prostorem z hlediska historického, náboženského i kulturního. Pak ovšem nechápu, proč preferuje všechno, co evropské civilizační hodnoty rozkládá. Nechápu imigrační benevolenci ani integrační zběsilost směrem na východ. Natahování pařátů k Ukrajině je z tohoto hlediska naprosto kontraproduktivní. Větší část Ukrajiny je prostě Východ, civilizačně zcela nekompatibilní.

Naši kolaboranti často prohlašují, že nesmíme zůstat na druhé koleji. Jenže první kolej vede do neexistující stanice Utopie. Až koleje nepovedou dál, havárie je předvídatelná. Na druhé koleji můžeme jet pomaleji, řídit vlak s rozmyslem a v souladu se „všeobecnými ekonomickými zájmy“ nejlépe hodit zpátečku. Velmi bych doporučoval, abychom se ve Švýcarsku neinspirovali jen ohledně práce státních zástupců, ale zejména pokud se týká hájení národních zájmů, kam kontrola imigrace spadá.

Nová vláda, ale i prezident Zeman chtějí bezpečnější druhou kolej opustit a vlichotit se mezi tahouny integrace. Prý zvýšením své aktivity zvýšíme i svůj vliv. Jestli si někdo myslí, že nám silní hráči dovolí větší vliv, než nám přisuzuje lidnatost, je bláhový a zaslepený.

Připomíná mi to „předvídavost“ takových Kočárníků, Tlustých, Tvrdíků a Rusnoků, kteří pár měsíců před Listopadem ještě vstupovali nebo kandidovali jako Gajdůšková do KSČ. Jak bohužel vidno, tito chameleóni na to nedoplatili osobně, následky jimi způsobených škod neseme všichni. Poslední tři jména však varují, že bychom si zase měli dát pozor na „kolej“, kterou nám chtějí vybrat ti agilní mistři světa v přestupech a špatném odhadu.

Švýcarskem to začalo a ten proces se nezastaví před branami EU.

Dušan Streit

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*