Podpora pro propuštění Chelsea Manninga

Podpora pro propuštění Chelsea Manninga

Chelsea Manninga

Amnesty international se domnívá, že bude ve veřejném zájmu, když americkému vojákovi Chelsea Manningovi, odsouzenému k 35 letům vězení za únik utajovaného vládního materiálu bude okamžitě dána milost a bude okamžitě propuštěn. A to z důvodů:

 

–      – Jeho motivace: Manning jednal v naději, že by mohl vyvolat smysluplnou diskusi o nákladech na válku a o chování americké armády v Iráku a Afghánistánu.

–          – Prodloužená doba již strávil ve vyšetřovací vazbě, jenž byla popsána podle zvláštního zpravodajství OSN jako krutá a nelidská.

Prosím, přihlaste se k podpoře dopisu generálovi Buchananovi, které budou také zahrnuty v návrhu udělení milosti, který předloží právník na počátku roku 2014.

Já, níže podepsaný, podporuji dopis Amnesty international k udělení milosti pro Chelsea Manninga.

Shrnutí případu:(Celá zpráva zde http://www.amnesty.org/en/library/info/AMR51/078/2013/en)

–          Manning přijal odpovědnost za své činy a tvrdí, že jednal ve veřejném zájmu, a ne ze sobeckých důvodu nebo proti své vlasti.

 

–       –   Materiály, které unikly, podle Manninga odhalují potencionální porušování lidských práv a porušování mezinárodního humanitárního práva americkými vojáky, iráckými a afghánskými silami působící po boku amerických ozbrojených sil, vojenských dodavatelů a CIA.


 

–        –  Závažnost uloženého trestu pro Manninga je větší, než pro některé členy armády, kteří byli odsouzeni za závažné trestné činy, včetně vražd, znásilnění a válečných zločinů.

 

–          –  Maninng již byl více než tři roky ve vyšetřovací vazbě, včetně 11 měsíců v podmínkách braných jako porušení vojenské normy, které bylo podle zvláštního zpravodaje OSN kruté a nelidské.

zdroj : amnesty.org

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*