Podpora ISIS: Izrael zaútočil na pozice syrské armády v blízkosti Damašku

Podpora ISIS: Izrael zaútočil na pozice syrské armády v blízkosti Damašku

Tento týden se očekává zahájení syrským mírových rozhovorů v Ženevě. A co dělá Izrael? Bombarduje pozice syrské armády v blízkosti libanonské hranice.

Protože jak všichni víme, Izraelci jsou opravdu v těchto věcech o „příměří“ dobří. Obzvláště, když nemají nic společného s tím, aby zasahovali jakýmkoliv způsobem do syrského konfliktu:

Izraelské vojenské letadlo právě provedlo nálet na západní krajinu poblíž Damašku, kde cílilo na pozice Syrská arabské armády v horách Qalamoun nedaleko libanonské hranice.

Syrský armádní zdroj sdělil agentuře Al-Masdar, že izraelské vojenské letadlo přeletělo do Sýrie přes libanonské území Arsal Barrens, kde mají velitelství Islámský stát i Al-Kájda ve východním Beqa’a Governorate. Zdroj syrské armády dodal, že konkrétní místo útoku bylo v oblasti Jard Nalhleh v horách Qalamoun.

Není to vskutku zajímavé? Izraelci letěli přes pozice Islámského státu a Al-Kájdy- ale bombardovali Syřany. Není co dodat.

 

Pokud Izrael nakonec připustí, že skutečně bombardoval suverénní stát (což není pravděpodobné), bude nejspíš tvrdit, že cílil na „teroristy“ jako je Hizballáh. Problém je v tom, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dal jasně najevo, že si Rusko myslí, že Hizballáh hraje klíčovou roli v poražení Islámského státu v Sýrii.

Problém je také v tom, že Izrael nechce vrátit syrské pozemky, které ukradl, a proto potřebuje, aby válka v Sýrii pokračovala. Tyto nálety nejsou vůbec překvapující.

 

(Izraelské letectvo Foto: AP)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Komentář “Podpora ISIS: Izrael zaútočil na pozice syrské armády v blízkosti Damašku

  • Izrael po celou dobu valky v Syrii podporoval teroristy bojujici za zajmy USA proti Asadovi. Mel tam zpravodajske jednotky, techniku a vedel, co se tam deje. Jeho cil bylo znicit Assada a oslabit arabskou koalici proti Izraeli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*