Podnikatel: New York je mrtvý a už se nevrátí

Podnikatel: New York je mrtvý a už se nevrátí

Bývalý manažer zajišťovacího fondu a podnikatel James Altucher tvrdí, že New York je mrtvý a už se nevrátí.

Altucher, narozený a vychovaný v New Yorku, vzal svou rodinu a uprchl na Floridu po červnových nepokojích Black Lives Matter, když se někdo pokusil proniknout do jeho bytu.Od té doby město i nadále trpí velkým nárůstem střelby a násilných zločinů, jakož i čelí velkým ekonomickým problémům v důsledku opatřením kvůli koronaviru.

Altucher, který se objevil ve Fox News Business, se odkazoval na zábery, které byly zveřejněny během rozhovoru a které ukazují, že 6th avenue je prakticky prázdná.

„V New Yorku už pravděpodobně nefunguje asi 30 až 50 procent restaurací a ty už se nevrátí,“ zdůraznil.

 

Altucher uvedl, že ačkoli jsou kanceláře v centru města otevřeny, jsou stále z velké části prázdné, protože společnosti jako Citigroup, JP Morgan, Google, Twitter a Facebook povzbuzují své zaměstnance, aby pracovali vzdáleně z domova „po příští roky nebo možná trvale“.

„To zcela poškozuje nejen ekonomický ekosystém v New Yorku … ale co se stane s vaším daňovým základem, když všichni vaši pracovníci mohou nyní žít v zemi kdekoli chtějí?“ Zeptal se podnikatele a poznamenal, že mnoho uprchlo do míst, kde je levnější žít, jako je Nashville, Austin, Miami a Denver.

Varujíc, že se situace „jen zhoršuje“, Altucher uvedl, že starý New York už se nevrátí a že kreativní a obchodní příležitosti budou nyní rozptýleny po celé zemi.

„To, co to dnes odlišuje, je šířka pásma desetkrát rychlejší než v roce 2008, takže lidé mohou nyní pracovat vzdáleně a zvýšit produktivitu,“ dodal.

Jak se uvádí v dokumentu níže, vinit z toho všeho můžeme dvě osoby, guvernéra Cuoma a starostu de Blasia.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*