Podle zprávy OSN je 650 000 migrantů připraveno odejít z Libye do Evropy

Podle zprávy OSN je 650 000 migrantů připraveno odejít z Libye do Evropy

Podle zprávy Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) v Libyi v současné době čeká na migraci do Evropy přes Středozemní moře asi 650 000 migrantů.

Podle zprávy je pravděpodobné, že pandemie koronaviru bude mít významný vliv na migrační toky do Evropy. Globální krize, která vyplynula z koronavirové krize, však ztížila předpovídání migračních toků.„Globální krize způsobená pandemií je bezprecedentní a je obtížné předvídat její dopad na obchodování s lidmi a pašování migrantů,“ píše se ve zprávě, která dodává, že ekonomický dopad koronavirové krize by mohl způsobit, že by se počet cizinců stěhujících za prací zvýšil.

Od ledna přistálo v Itálii celkem 3 366 migrantů, ve srovnání s 667 ve stejném období loňského roku, informují italské noviny Il Giornale. To je více než 400 procentní nárůst za jediný rok.

„To naznačuje, že cestovní a pohybová omezení způsobená pandemií COVID-19 nezastavují pohyb lidí prchajících z konfliktů, násilí a nebezpečných a nelidských podmínek,“ uvádí zpráva a dodává, že migranti nemají na výběr a musí využívat služeb pašeráků lidí.

„Informace z Libye, kde je v současné době registrováno přibližně 650 000 migrantů a uprchlíků, naznačují, že zdravotní krize COVID-19 neodradila lidi od pokusů dostat se do Evropy.“

Mezitím se v posledním měsíci výrazně zvýšil počet migrantů vyloďujících se v Itálii. Minulý týden se na pláž Palma si Montechiar na Sicílii nezákonně vylodilo zhruba 400 Severoafričanů. K vylodění v takovém hromadném počtu nedošlo v Itálii poslední roky.

Navzdory uzavřeným hranicím a zemím se v posledních týdnech zvýšil také migrační tok podél balkánské trasy.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) ve své zprávě předpovídá, že „budoucí poklesy ekonomiky budou mít pravděpodobně dopad na přesun lidí do bohatších zemí“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*