Podle ODS by se měla konat pozemní invaze do Sýrie, až to bude pro Západ výhodné

Podle ODS by se měla konat pozemní invaze do Sýrie, až to bude pro Západ výhodné

Předseda ODS Petr Fiala před novináři odhalil plán, jak se má Západ zachovat v Sýrii. Podle něj by se měla konat invaze do Sýrie.

Pan Fiala je předsedou strany, která je dnes v průzkumech na hraně vstupu do Sněmovny. Podle něho je nejdůležitější, aby evropské země výrazně finančně pomáhaly Turecku, „aby na svém území vstřebalo co nejvíce uprchlíků ze Sýrie“. Více zde.

Pokud by pan předseda Fiala disponoval informacemi zakládajícími se na pravdě, tak by snad nikdy nemohl být zastáncem toho, na čem se dohodli čelní představitelé EU. A to, že Brusel je připravený Turecku nabídnout miliardu eur na nové tábory pro miliony běženců, kteří teď hromadně připlouvají do Evropy.

Předseda ODS, Petr Fiala (MAFRA)
Předseda ODS, Petr Fiala (MAFRA)

Je známým faktem, že Turecko úspěšně pracuje na koordinovaném plánu běženců, kteří směřují do Evropy. Taktéž není tajemstvím, že i pro Turecko znamená Islámský stát výhody. Například v tom, že je to jejich spojenec v boji proti Kurdům. Na téma ohledně koordinovaného plánu běženců, směřujících do Evropy, se odvolává článek, publikovaný v řeckých novinách. K přečtení zde.

Podle předsedy ODS by se neměl Západ angažovat v boji proti ISIS tak, jak to dělá Rusko, neboť by to bylo pro Západ nevýhodné! Tímto nám pan Fiala naznačuje, že každá válka, do které by se měl zapojit Západ, musí být primárně vždy výhodná.

Dále předseda ODS před novináři prohlásil, že Rusové v Sýrii útočí i na opozici proti Bašáru Asadovi, která ale není s radikály z Islámského státu propojena. Existuje mnoho důkazu o tom, že opozice proti legitimně zvolenému prezidentu Asadovi je propojena s Islámským státem a s frontou An-Nusrá, která je dále napojena na teroristickou organizaci Al-Káida. A není tajemstvím, že operace těchto teroristických organizací v Sýrii jsou řízené americkými poradci přímo na místě samotném.
Předseda Fiala nám tímto na sebe prozrazuje, že názory přejímá od čelních představitelů Evropské unie a Spojených států, aniž by o tom logicky přemýšlel, natož aby si sehnal fakta ohledně skutečné reality v Sýrii.

A pokud se vyslovil předseda ODS Fiala pro pozemní invazi v Sýrii ( až to bude pro Západ primárně výhodné), tak by si měl uvědomit, že vznik Islámského státu a s tím z části spojená uprchlická krize je vinou těch zemí, které vojensky intervenovaly ve státech, ze kterých uprchlíci směřují do Evropy.

Položme si otázku, zda-li chceme ukončit válku v Sýrii a tím zastavit i uprchlickou vlnu anebo i svojí přítomností budeme prodlužovat válku v Sýrii. ODS má v tomto jasno. Ukončit válku v Sýrii zřejmě nechce. Rusko se rozhodlo porazit Islámský stát a tím ukončit válku v Sýrii. A je proto kritizováno i těmi, co se označují za demokraty. Například předsedou Fialou.

 

 

Petr Cvalín

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*