Podle CNN, hackla vojenská přehlídka v Moskvě 9.5.2015 Hillary?

Podle CNN, hackla vojenská přehlídka v Moskvě 9.5.2015 Hillary?

V mládí jsem býval zažraným, až protivně zažraným čtenářem. A kromě jiného jsem „zežvýkal“ i knihu Marka Twaina (hlášení hloubky vody Mississipi) Yankee z Connecticutu na dvoře krále Artuše a utkvěla mi z ní závěrečná pasáž.

V ní je hlavní hrdina odsouzen k trestu smrti a má být na velkém shromáždění lidu popraven. On má ale tak hluboké znalosti, že ví, že ten den má být zatmění slunce. A tak oblbne shromážděný, nevzdělaný a primitivní dav a namluví mu, že slunce zmizí na jeho povel.

Stane se tak, slunce zmizí a emaily ze štábu Hillary Clintonové jsou zveřejněny, což ji samozřejmě poškodilo. A protože žádný Yankee jako pachatel na obzoru není, je třeba se poohlédnout po jiném, nejlépe zahraničním pachateli.

To je ostatně ta nejpovedenější taktika vůbec, pouze J.V. Stalin to udělal jinak. Nesváděl nic na zahraničí, ale dal Chruščovovi dvě obálky. První pro případ, že mu bude těžko a stálo v ní: Sveď všechno na mě a ta druhá pro již finální kroky odcházejícího vůdce: Napiš dvě obálky.

Tak, touto cestou se v USA nevydali. Myšlenka, že by pachatelé té indiskrétnosti byli domestikovaní hackeři je buď ani nenapadla nebo ji záhy potlačili. A vydali se tím jediným „správným“ směrem a sice do zahraničí a do za jedinými dvěma silnými soupeři.

Čínu vyloučili, protože by Říši středu zbytečně pozlobili a zbylo jim Rusko, kolem kterého už stejně nadělali dost kravin. Takže nějaká takováto pitomost, že by celou akci musel schválit prezident Putin, samozřejmě za pár dní zapadne, jako většina USA nesmyslů.

Lámu si hlavu, jak američtí cyber špioni nade vší pochybnost zjistili, kdo za těmi hackerskými útoky stojí a proč nejsou schopni toto zveřejnit? Patrně, aby neprozradili, jak sofistikovaní, chytří a schopní jsou, stejně jako nikdy neuveřejnili žádné satelitní záběry z Ukrajiny.

Samozřejmě, všichni by pak znali jejich znalosti a schopnosti a to se ve zpravodajské sféře nedělá a proto budeme nyní, tedy jen ti, co v to budou věřit, plni důvěry, že bylo hackováno z Ruska a že to neudělala nějaká US vládní agentura, kterou Hillary chtěla zrušit.

A ta vojenská přehlídka? Ta má dva aspekty:

  • Za prvé: CNN dnes prostřihávala zprávu o těch hackerských útocích na Demokratickou stranu záběry z oné přehlídky. Poznal jsem je bezpečně. Viděl jsem ji dvakrát a jeden z těch pochodujících velících důstojníků je nezapomenutelný.
  • Za druhé: Ta vojenská přehlídka také byla upomínkou na neprokázané sestřelení toho malajsijského letadla. Ne, že by Rusové přímo ukazovali, kdo střílel, ale němě se ptali:
    Kdo tam to letadlo poslal?
    B. Kdo, když měl povědomost, že v kritických je BUK, tam povolil civilní letecký provoz?
  • A kdyby si snad někdo myslel, že vařím z vody, tak hlavní podezřelým byl letoun sovětské/ruské výroby SU-25 a právě tyto letouny uzavíraly přehlídku.

A ještě doplním toto:

(CNN)A US official familiar with the US intelligence assessment of the Russia election-related hacking said the understanding is that the operation was carried out with sophisticated hacking tools, the equivalent of those used by the US National Security Agency.

The use of the advanced tools suggests Russian President Vladimir Putin was involved in the hacks, a person familiar with the matter said, adding that it was more than a US intelligence assumption at this point. http://edition.cnn.com/2016/12/15/politics/russian-hacking-vladimir-putin-donald-trump/index.html

Pouze nevím, z čeho berou tu jistotu. Asi to je tajné, že?

P.S. Celá ta habaďůra není není jiného než poškodit, proti vůli US establishmentu zvoleného, prezidenta Donalda Trumpa.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*