Podivné počty Turecka a EU

Podivné počty Turecka a EU

Tak se to Merkelové podařilo. Za souhlasného kývaní hlavou ostatních hlavounů osmadvacítky, se jí podařilo obětovat Řecko a ještě za to Turecku zaplatit. Nevěříte mi ? Tak zkuste počítat.

Začnu rovnou odkazem:

http://zpravy.idnes.cz/recko-posila-uprchliky-zpet-do-turecka dyy-/zahranicni.aspx?c=A160404_064846_zahranicni_rych

Tak si to představte. Turecko konečně začíná naplňovat dohodu a pokud správně počítám, tak odveze celých!! 131 + 66 = 197 běženců. Dokonce se předpokládá, že v příštích dnech jich převezme dalších 500. Kolik to ale je „v příštích dnech“ ? Jsou to dva dny, nebo snad pět či deset dnů?

No, v každém případě si příznivci této podivné dohody za miliardy eur mnou ruce. Jenže v tom samém článku se dozvíme, že od 20.března, kdy začala dohoda platit, bylo na řeckých ostrovech zadrženo 4.000 běženců.

Nepoměr mezi 4.000 příchozích a 197 odchozích migrantech v Řecku je značný. Ale dal by se pochopit, pokud se začali migranti odvážet teprve teď. Bohužel to nevychází ani tak.

Pokud se do Řecka za 16 dnů dostalo 4.000 běženců – a to jsme ještě ujišťováni, že jejich počet výrazně poklesl – tak to znamená, že nám jich přichází v průměru 250 denně.

Pokud budu hodně velký optimista a budu předpokládat, že těch 500 turci odvezou během tří dnů, Tak se dostáváme na dejme tomu 170 lidí denně.

Takže 250 přichází a 170 navracíme.

    Něco tu nehraje.

Aby bylo navracení efektivní, bylo by prý třeba 10x více personálu. Nesmíme opomenout ani to, že za každého Syřana převezeného z Řecka do Turecka si odvezeme (pochopitelně za další peníze EU) oprávněné žadatele o azyl z Turecka. Nejprve prý do Německa, odkud budou přerozděleni do ostatních zemí.

Zajímavé, ve článku se píše, že na základě dohod. Nějak jsem nepostřehl, že by nás někdo informoval, že si budeme přebírat uprchlíky z Německa.

Takže to shrneme.

V průměru 250 denně přichází, 170 odchází, dejme tomu polovinu z těch 170 si budeme muset dobrovolně vzít.

Poměr je pojednou 255 vezmeme a 85 odvezeme.

Raději ani nechci přemýšlet o tom, že tahle „zavřená“ Balkánská cesta není jediná, která existuje a kudy se uprchlíci začnou vydávat.

Vyplácáme miliardy eur na to, aby nám uprchlíků soustavně přibývalo. Třetina jich bude od počátku naprosto legálních. K tomu uvolníme vízové povinnosti pro Turky a obnovíme pro ně přístupové rozhovory do EU.

Následně si migranti najdou jinou cestu a začneme zase rok jednat, jak se to bude řešit.

Obávám se, že tento „obchod století“ bude ten největší propadák, jaký se kdy komu povedl.

Ale všichni jsou vlastně spokojení. Naoko se začínají migranti vracet.

přeji hezký den
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Podivné počty Turecka a EU

  • Turecko si vyjednalo, že EU bude platit výpalné a za každého vráceného uprchlíka přijme jiného. Dobrý obchod. Turci umí obchodovat. Pokud přijmeme Turecko do EU, zbaví nás všech peněz a majetku, takže už nebudeme mít problémy s rozkrádáním veřejných rozpočtů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*