Podezřelý z vraždy se samurajským mečem, která šokovala Německo, byl „falešným“ uprchlíkem

Podezřelý z vraždy se samurajským mečem, která šokovala Německo, byl „falešným“ uprchlíkem

„Syrský“ migrant, který byl minulý měsíc zatčen poté, co ubodal muže samurajským mečem uprostřed rušné ulice před desítkami svědků, použil k podání žádosti o azyl falešnou totožnost.

Údajný vrah, označený jako 28letý Issa M.,uváděl, že je Syřan, když přišel z Turecka do Německa v roce 2015, ale podle jeho bratra se nenarodil v Sýrii, ale v Jordánsku, píše rakouský deník Kronen Zeitung.Vražda, která se odehrála minulý týden ve Stuttgartu, byla zachycena na videu a během incidentu je Issa M. slyšet, jak se ptá: „Co jsi poslal do Berlína?“, což podnítilo spekulace, že motiv za vraždou měl co dočinění s jeho falešnou totožností, jež byla odhalena obětí Wilhelmem L.

Kamarád obou mužů se přidal ke spekulacím a uvedl, že Wilhelm nahlásil Issu M., jeho bývalého spolubydlícího, orgánům za azylový podvod.

Bratr údajného vraha uvedl, že Issa M. si koupil v Turecku falešný pas, v němž se uvádělo, že se narodil v syrském městě Dara, ale ve skutečnosti se narodil 40 km za jordánskou hranicí.

Falešné syrské pasy jsou pro německé orgány problémem od vrcholu migrační krize v roce 2015, kdy se v listopadu téhož roku objevila zpráva, že země byla zaplavena padělky.

V roce 2016 německé orgány připustily, že pustily migranty s falešnými pasy, i když věděly, že dokumenty jsou falešné.

Podle bratra Issy M. jeho bratr vedl relativně normální život poté, co v Německu dostal status uprchlíka a oženil se s ženou, která již možná byla vdaná a podváděla ho.

Issa M. údajně ženu zbil a poté se přestěhoval do Stuttgartu, kde se setkal s Wilhelmem. L. a společně sdíleli byt. Issa M. nakonec byt opustil a řekl svému bratrovi, že jeho spolubydlící učinil z jeho života peklo.

Jde o poslední vraždu, kterou letos údajně spáchal migrant v Německu, a po ní došlo k další šokující vraždě osmiletého dítěte, které bylo před několika dny vytlačeno pod vlak.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*