Pod novým vedením, FBI by mohla vyšetřovat Hillary Clintonovou

Pod novým vedením, FBI by mohla vyšetřovat Hillary Clintonovou

Zatímco demokraté a média hlavního proudu tvrdí, že prezident Donald Trump vyhodil ředitele FBI Jamese Comeye kvůli tomu, co mohl údajně objevit v šetření o ruském zasahování, skutečnost, že bude ve vedení nový vůdce, může mít důsledky pro neúspěšnou kandidátku Hillary Clintonovou.

Vyšetřování jejich e-mailů a smluv o imunitě, které byly poskytnuty Clintonové a jejím pomocníkům, mohou být znovu prošetřeny, varuje veterán a bývalý agent FBI Brian Weidner.

„Byl bych překvapen, kdyby nepřezkoumali všechny vyšetřování ohledně Hillary a nepřišli se závěrem ohledně jejího stíhání. Zákony o omezeních zatím nepřišly na scénu,“ napsal Weidner v e-mailu pro Fox News.

Během prezidentské kampaně v roce 2016, FBI ukončila rozsáhlé vyšetřování e-mailového serveru Clintonové, aniž by obvinila jedinou osobu, ačkoli Comey tvrdil, že se Clintonová mimořádně nestarala o národní bezpečnost.

Po vymezení údajných zločinů spáchaných demokratickou kandidátkou Clintonovou, ředitel FBI uvedl, že nemůže najít žádné důkazy o tom, že by Clintonova mínila to, co udělala – nebyl zde žádný „záměr“ a proto „žádný rozumný žalobce“ by ji neobvinil.Zatímco Commey svědčil, že rozhodnutí nevznést trestní obvinění proti Clintonové a jejímu týmu za špatné zacházení s utajovanými informacemi bylo mezi agenty FBI jednomyslné, ředitel FBI byl kritizován za to, že šel mimo vyšetřovací dráhu, postavil se do role prokurátora a činil doporučení proti trestním obviněním.

Výkonný ředitel FBI Andrew McCabe ve čtvrtek uvedl, že morálka v kanceláři velice opadla, když Comey osvobodil Clintonovou.

„V naší agentuře byli lidé, kteří byli velice zklamáni z výsledku případu Hillary Clintonové a někteří z těchto lidí vyjádřili jejich nespokojenost velmi hlasitě,“ uvedl McCabe.

Kritici tvrdí, že McCabe je její spojenec, protože jeho manželka získala od demokratů v roce 2015 700.000 dolarů na její kampaň do senátu ve Virginii, včetně dlouholetého poradce Clintonové, guvernéra Virginie Terryho McAuliffeho.

Bývalý generální inspektor ministerstva zahraničí Howard Krongard, který sloužil jako generální inspektor ministerstva zahraničí od roku 2005 do roku 2008, má podezření, jakým způsobem Comey vedl e-mailové vyšetřování Clintonové.

Přidělení imunity ze strany FBI, které se týkalo vládních úředníků – jako jsou klíčoví spojenci Clintonové Huma Abedin, Bryan Pagliano, Cheryl Mills, John Bentel a Heather Samuelson – je „obvykle prováděno výměnou za nabídku důkazů nebo svědectví, které vytvoří most z jedné úrovně do úrovně vyšší,“ řekl Krongard deníku Fox News. „V tomto případě poskytnutí imunity postavilo příkop kolem vyšší úrovně, nikoliv most.“

 

(Wnd/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*