Pod novou italskou vládou počty nově příchozích migrantů klesly o 80 procent

Pod novou italskou vládou počty nově příchozích migrantů klesly o 80 procent

Itálie zaznamenala v roce 2018 pozoruhodný pokles nově příchozích migrantů, přičemž počty v první polovině roku byly o 80 procent nižší, než ve stejném období loňského roku.                 

Podle údajů zveřejněných imigrační agenturou Organizace spojených národů (UNHCR), do Itálie přicestovalo po moři v tomto roce do 8. července 16 919 migrantů, zatímco v roce 2017 jich bylo 85 197.

Není překvapením, že počty úmrtí migrantů v centrálním Středozemním moři také výrazně klesly, přičemž se snížily z 2 258 na méně než polovinu, nebo na 1 058 v tomtéž šestiměsíčním období. Pokles úmrtí migrantů na moři v důsledku přísnějších imigračních politik ukazuje, že tvrdší imigrační regulace v těchto situacích pomáhá zachraňovat životy, narozdíl od falešných argumentů o opaku.Celkový počet ztracených migrantů na moři dosáhl nejvyššího bodu v roce 2016, přičemž 4 578 migrantů bylo prohlášeno za mrtvé nebo pohřešované. Tento rok také zaznamenal rekordní počet migrantů, kteří přijíždějí přes Středozemní moře na italské pobřeží, celkem 181 436, uvedla UNHCR.

Odrazování migrantů před pokusy o nebezpečnou plavbu se ukázalo jako nejúčinnější nápravný prostředek k vysokému počtu úmrtí migrantů na moři a řeší znepokojení papeže Františka, že Středomoří se stalo „obrovským hřbitovem“ migrantů.

Dramatický pokles příchozích migrantů začal dohodami, které byly uzavřeny loni v létě mezi Itálií a libyjskou pobřežní hlídkou, která zabraňuje nevládním organizacím vyzvedávat migranty na pobřeží tohoto národa a byl nadále posílen tvrdým postojem nové populistické vlády proti nelegálnímu přistěhovalectví a odporu proti neslavné „kyvadlové dopravě“ nevládní organizace ze severní Afriky.

Ministr vnitra Matteo Salvini, který je podle nedávných průzkumů veřejného mínění nejdůvěryhodnějším italským politikem, se v březnu ujal úřadu na platformě zaměřené na obnovení národní svrchovanosti a účinného řešení problému masové migrace v Itálii.

( Loď Iuventa. Neziskovka Jugend Rettet je stále obviněna z napomáhání ilegální imigraci a maření vyšetřování pašeráků.Fotografie je z veřejného profilu na Instagramu. Instagram – Jugend Rettet)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*