Pochod tisíců lidí za mír a proti NATO v Berlíně + (Video)

Pochod tisíců lidí za mír a proti NATO v Berlíně + (Video)

Tisíce protiválečných demonstrantů vyšlo o víkendu do ulic v Berlíně na protest proti rostoucí militarizaci německé politiky a konfrontace NATO s Ruskem kvůli Sýrii.   

V sobotu demonstranti pochodovali od Alexanderplatz k Braniborské bráně, kde demonstrace pokračovala s několika projevy. Německá policie odhadovala počet účastníků na více než 5.000, zatímco organizátoři uvedli počet účastníků mezi 6.000 až 8.000.

Protestující uvedli, že zdroje zbytečně vynaložené na válku by bylo lépe využít pro lepší život občanů, požadujíc, aby Berlím zmenšil svůj vojenský rozpočet, stáhl své vojáky ze všech zahraničních misí a zastavil prodej zbraní do jiných států.

„Podle našeho názoru bychom se měli vrátit k politice spolupráce, dialogu a jednání, potřebujeme takové politiky, a to nejen v Sýrii a na Ukrajině, ale na celém světě v mnoha zemích,“ sdělil jeden demonstrant jménem Reiner Braun serveru Ruptly.

„Německá vláda jde v tomto ohledu určitě špatným směrem. Sankce ničemu nepomáhají, němečtí vojáci v Polsku a na Ukrajině nejsou k ničemu užiteční, takže žádáme hlubokou změnu německé politiky vůči Rusku,“ dodal demonstrant.

Demonstrace s názvem „Lay Down Your Arms” byla organizována levicovými silami, které se distancovaly od pravicových skupin po nejnovějších událostech.

Levicová politička Sahra Wagenknechtová, která byla hlavním řečníkem při protestu, kritizovala násilí v Sýrii a nejnovější kolaps spolupráce mezi Ruskem a USA, který zmařil vyhlídky na mírové řešení pět let trvajícího konfliktu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Ruptly)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pochod tisíců lidí za mír a proti NATO v Berlíně + (Video)

  • A co nato vládní HATEFREE a Zelení Šmoulové, asi válka s Ruskem islámští teroristé jim NEvadí ?! Děkujeme že vláda na ně dává ročně 5 miliard z našich daní !
    portal.parlamentnilisty.cz/Articles/16130-neuveritelne-ceska-republika-jen-jedne-slunickarske-nevladni-organizaci-dala-na-podporu-multikulturalismu-pet-miliard-korun-z-verejnych-penez-.aspx

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*