Počet „žadatelů o azyl“ používajících falešné pasy pro vstup do Německa vzrostl až o 70 procent

Počet „žadatelů o azyl“ používajících falešné pasy pro vstup do Německa vzrostl až o 70 procent

Počet migrantů, kteří se pokoušejí přiletět do Německa za pomocí falešných nebo padělaných pasů se v druhém čtvrtletí letošního roku zvýšil o 70 procent, protože se migranti snaží dostat z přeplněných táborů v Řecku.  

Žadatelé o azyl uvízlí v Řecku zkoušejí nové a vynalézavé způsoby, jak obejít přísné hraniční kontroly, které jim brání v přístupu do zemí jako je Německo. Policejní agentura Evropské unie (Europol) a hraniční agentura Frontex nyní tvrdí, že stále více migrantů cestuje letadly s padělanými pasy namísto toho, aby šli pěšky na sever po Balkáně, píše deník Die Welt.

Agentury EU tvrdí, že v prvním čtvrtletí roku 2017 bylo odhaleno 429 případů, kdy přistěhovalci přijíždějící z Řecka do jiných zemí EU použili falešné pasy. Ve druhém čtvrtletí roku 2017 se tento počet zvýšil na 729 případů, což je více o 70 procent.

Falešné dokumenty byly nalezeny u několika národností, včetně Syřanů, kteří používali především řeckou a italskou identifikaci, nebo německé a syrské pasy. Afghánští státní příslušníci většinou měli padělané francouzské identifikační karty nebo korejské pasy.Spolu s Německem se migranti snaží dostat do Itálie, Nizozemska, Belgie a Švýcarska.

Žadatelé o azyl se od uzavření balkánské trasy a od výstavby hraničního plotu v Maďarsku pokoušejí opustit Řecko, aby zamířili do západní Evropy. Maďaři tvrdí, že díky plotu snížili nelegální masovou migraci o 99 procent.

Navzdory uzavření trasy a vyjednání dohody mezi Tureckem a EU, počet migrantů, kteří přijíždějí do Řecka, i nadále roste, i když pomaleji než v roce 2015.

Výsledkem je, že mnoho z řeckých ostrovů, kde se nachází migrační tábory, se začaly přeplňovat, protože se nedokážou vyrovnat s počtem migrantů a nově příchozími. Promigrační nevládní organizace požadují, aby Řecko dovolilo migrantům cestovat na řeckou pevninu, zatímco jiní protestují v Aténách před německým velvyslanectvím a vyzývají kancléřku Angelu Merkelovou, aby „otevřela dveře“.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*