Počet salafistů v Německu dosahuje rekordních hodnot, tvrdí agentura Intel

Počet salafistů v Německu dosahuje rekordních hodnot, tvrdí agentura Intel

Počet salafistů v Německu opět dosáhl nových rekordů, poprvé jich bylo zaznemanáno přes 12 000, tvrdí německá zpravodajská agentura, Úřad pro ochranu ústavy. Počet radikalizovaných muslimů oddaných džihádu od roku 2011 vykazuje trojnásobný nárůst.S tím, jak kancléřka Angela Merkelová prosazuje politiku otevřených hranic, salafisté se rekrutují mezi milióny muslimů, kteří vstoupili do země v posledních letech. Poslední údaje ukazují, že se Berlín jeví jako největší pevnost pro salafisty v zemi. Německé hlavní město je nyní domovem pro více než tisíc salafistů.

Zpravodajské údaje přicházejí jen několik dní poté, co německá policie rozbila salafistickou teroristickou buňku, která plánovala útok na berlínskou synagogu. Policie provedla několik razií, aby zachytila podezřelé osoby spojené se spiknutím, uvádí média.

Cílem salafistů je svrhnout německý stát a na jeho místě nastolit islámský kalifát. „Salafisté chtějí založit“ teokracii „podle jejich výkladu práva šaría, podle nichž se liberální demokratický řád již nepoužívá,“ vysvětlila německá zpravodajská agentura v předchozí zprávě.

Berlínské noviny Der Tagesspiegel informovaly o nejnovějším hodnocení rozvědky:

Růst salafistické scény neskončil. Jak se Der Tagesspiegel dozvěděl od bezpečnostních kruhů, Úřad pro ochranu ústavy zjistil nárůst 850 osob v řadách násilného islamistického prostředí na celostátní úrovni a zvýšil se na 12 150. To znamená nárůst o sedm procent.

Počet Salafistů se od roku 2011 ztrojnásobil. Úřad pro ochranu ústavy v té době odhadoval jejich počet na 3 800 osob.

V minulém roce se dynamika růstu opět zvýšila. Špička o 850 jednotlivců je větší než ta, která byla zaregistrována v roce 2018. [V roce 2018] odhadl Úřad pro ochranu ústavy dalších 500 salafistů, přičemž jejich počet se zvýšil na 11 300.

Dynamika se v jednotlivých regionech liší. Ve státě Severní Porýní-Vestfálsko je nárůst v procentech nižší než v Berlíně a v Hamburku. V hlavním městě se scéna rozrostla o 100 osob, což je celkem 1120 – což představuje nárůst o deset procent.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*