Počet onemocnění rakovinou globálně vzrostl po katastrofě ve Fukušimě.

Počet onemocnění rakovinou globálně vzrostl po katastrofě ve Fukušimě.

fukusima

Neexistuje žádný přesný odhad, kolik žijících věcí bude nakonec zdecimováno moderními katastrofami, jako jsou katastrofy ve Fukušimě. Jen čas to ukáže.

Je zajímavé, že výskyt rakoviny rapidně vzrostl po tragické katastrofě v roce 2011 v jaderné elektrárně ve Fukušimě, která stále pokračuje v chrlení záření do oceánu a atmosféry i v tento den.

Jen Savedge prohlásil, „Podle údajů zveřejněných Světovou zdravotnickou organizací, je rakovina na vzestupu po celém světě.“

V nové zprávě, kterou sestavil Mezinárodní agenturou WHO pro výzkum rakoviny, se diagnózy rakoviny zvýšily z 12,7 milionu v předchozím průzkumu v roce 2008 – na 14 milionu v roce 2012. Úmrtí na rakovinu vzrostl o 8 procent, ze 7,6 milionu v roce 2008 až na 8,2 milionu v roce 2012.

Podle zprávy, počet rakoviny a úmrtí na rakovinu začali prudce růst v rozvojovém světě, a odborníci se domnívají, že potraviny a životního styl z průmyslově vyspělých zemí by mohl být viníkem. Rakovina plic, způsobena kouřením, tvoří asi 13 procent všech případů rakoviny, což je nejčastější rakovinou na celém světě. Zpráva WHO také zaznamenala  prudký nárůst  v případě rakoviny prsu. Tato nemoc vzala život 522 tisíc žen v loňském roce, což představuje nárůst o 14 procent od roku 2008. Rakovina prsu je nyní nejčastější rakovinou u žen ve 140 zemích.

Informoval server intellihub.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*