Počet migrantů, kteří se snaží překročit Lamanšský průliv, se oproti roku 2018 zvýšil o 400%

Počet migrantů, kteří se snaží překročit Lamanšský průliv, se oproti roku 2018 zvýšil o 400%

Počet migrantů, kteří se pokoušeli překročit Lamanšský průliv, vzrostl v roce 2019 o téměř 400 procent.

Počet migrantů, kteří se v roce 2019 pokoušeli nelegálně vstoupit do Velké Británie překročením Lamanšského průlivu, vzrostl na 2 358, což představuje čtyřnásobek počtu v roce 2018, kdy se o tuto nebezpečnou námořní cestu pokusilo 586 lidí.Francouzské úřady uvádějí, že 261 lodí naplněných migranty, které jsou obvykle poddimenzované, přetížené a špatně vybavené k tomu, aby se vypořádaly s rušnými a ledovými vodami kanálu, se pokusilo provést přechod, který v loňském roce vedl ke čtyřem úmrtím, píše deník The Guardian.

Z celkového počtu, přibližně 1 892 migrantů loni úspěšně dosáhlo britského pobřeží, podle deníku Standard. Toto číslo je dvakrát vyšší, než v předchozím roce, z nichž mnoho bylo přivedeno do Doveru britskými pohraničními silami.

Tato zpráva se objevila poté, co 43 migrantů z Iráku, Íránu a Afghánistánu bylo přivedeno do Doveru poté, co se pokusili proplout ve třech malých lodích.

Ministr vnitra Priti Patel uvedl, že v reakci na nárůst nelegálních migrantů se vláda bude zabývat tím, jak urychlit proces deportací, případně použít model australského nekompromisního systému, který zaznamenal prudký pokles nelegální migrace.

„Když existuje podnět, lidé najdou způsoby, jak se sem dostat, ať už je to v nákladních automobilech, malých lodích nebo jakýmkoli jiným způsobem. Pokud vědí, že budou okamžitě vráceni, přestanou přicházet, “ řekl mluvčí ministerstva vnitra deníku The Telegraph.

V roce 2018 se pod vedením bývalé premiérky Terezy Mayové Spojené království rozhodlo zaplatit Francii 44,5 milionu GBP za instalaci systémů oplocení a ostrahy hranic v Calais a dalších francouzských přístavech, z nichž migranti vyplouvali. Spojené království dříve Francii zaplatilo 100 milionů GBP za zvýšení bezpečnosti hranic.

Podle říjnové zprávy deníku Breitbart London francouzská policie údajně aktivně pomáhá migrantům, aby se vyhnuli detekci britskými pohraničními silami, a říká jim, kdy a kde se nepokoušet překročit kanál, podle pašeráků lidí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*