Počet islámských extremistů se v německém regionu více než ztrojnásobil

Počet islámských extremistů se v německém regionu více než ztrojnásobil

Německý region Meklenbursko-Přední Pomořansko za poslední rok zaznamenal dramatický nárůst počtu radikálních islámských extremistů, přičemž někteří z nich jsou považování za zvláště násilní.     

Severní oblast, která je také domovem německé kancléřky Angely Merkelové zaznamenala že radikální islámská salafistická scéna vzrostla ze 40 členů v letech 2016 až na 130 do loňského roku, píše televizní zpravodaj NDR.

Tento růst následuje celostátní trend, jelikož počet salafistických extremistů se od vypuknutí migrační krize v roce 2015 výrazně zvýšil.

Německá domácí špionážní Agentura pro ochranu ústavy (BfV) odhaduje, že v zemi je nyní zhruba 10 000 salafistických extremistů a že asi 1 800 z nich jsou považováni jako násilní.Agentura konstatuje, že extremisté z oblasti severní frakce jsou obzvláště náchylní k násilí. V Berlíně jsou migranti z Čečenska zapojeni do takzvaných skupin „morální policie“, která prosazuje přísné právo šaría mezi ostatními migranty v čečenské komunitě.

V loňském roce zahájil německý federální prokurátor ve městě Karlsruhe 1 031 předběžných vyšetřování radikálních extremistů a zaznamenal nárůst počtu ženských extremistů na salafistické scéně.

Pobočka proti-migrační strany Alternativa pro Německo v Meklenbursku-Předním Pomořansku uvedla, že tento nárůst je velkým problémem, zatímco ministerstvo vnitra tohoto regionu uvedlo, že salafističní kazatelé se pravděpodobně zaměřují jen na žadatele o azyl.

Salafistické skupiny nejen že jsou napojené na extremistickou rétoriku a na nábor pro teroristické skupiny jako je Islámský stát, ale také jsou napojené na teroristy, jako byl neúspěšný tuniský žadatel o azyl Anis Amri, který v roce 2016 zabil tucet lidí na vánočním trhu v Berlíně.

Krátce po teroristickém útoku, několik salafistických mešit přepadli policisté, včetně jedné ve městě Hildesheim, která měla údajně přímý kontakt na Amriho.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*