Po osvobození města Aleppo, syrská armáda a ruské letectvo se mohou zaměřit na město Rakka

Po osvobození města Aleppo, syrská armáda a ruské letectvo se mohou zaměřit na město Rakka

Damaškem vedená armáda a ruské vzdušné síly jsou zřejmě blízko osvobození největšího syrského města Aleppo, což vyzdvihuje naděje, že Rakka, neoficiální hlavní město islámského státu by mohlo být další na řadě.

„Po ztrátě až 60.000 vojáků v pěti letech bojů, syrská armáda náhle zaznamenala její největší válečné vítězství- probojovala si cestu přes al-Nusru a další povstalecké síly kolem Aleppa a efektivně si utěsnila svůj osud díky ruským náletům v blízkosti města,“ prohlásil anglický novinář Robert Fisk.

Díky ruské vojenské angažovanosti, Syrská arabská armáda (SAA) v posledních týdnech zintenzivnila boj proti mnoha radikálním skupinám, které se snaží svrhnout Bašára Asada.

Za posledních 48 hodin, SAA se zmocnila klíčového města Ta’ana a strategického vrchu Barlaheen v provincii Aleppo, kde zabila a zranila desítky teroristů, stejně jako zničila militantní infrastrukturu a vojenský materiál.

Ilustrační obrázek Foto: TASS
Ilustrační obrázek Foto: TASS

Rozhodující vítězství syrské armády v Aleppu by mohlo zasadit smrtelnou ránu teroristické skupině, která rychle ztrácí území na které si dělala nárok v Iráku a Sýrii.

Mnoho odborníků věří, že militantní ztráty na syrském bojišti jsou hlavním důvodem, proč Saúdy podporovaná opoziční skupina opustila Ženevu, namísto toho, aby se snažila najít kompromis s Damaškem. Tyto nové skutečnosti v Sýrii také vysvětlují, proč Turecko a Saúdská Arábie jsou na pokraji vyslání pozemních jednotek do válkou zničené země.

 

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Po osvobození města Aleppo, syrská armáda a ruské letectvo se mohou zaměřit na město Rakka

  • · Edit

    A co tam budou Saudové a Turci dělat???To je agrese vůči suverénnímu státu.Jsem moc zvědav, co na to řekne OSN.S kým chtějí ti saudší psi válčit,když neumí porazit ani rolníky z Jemenu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*