Po Itálií zachraňuje Rusko i Srbsko. EU se na Srby klasicky vysrala

Po Itálií zachraňuje Rusko i Srbsko. EU se na Srby klasicky vysrala

Do Srbska vyrazila z Ruska výrazná pomoc proti coronaviru. 17 nákladních vojenských letadel Il-76 přistálo v Bělehradě s materiálem i lidmi. Přiletělo 90 vojenských zdravotníků – virologů a a epidemiologů – 8 specializovaných týmů s veškerým vybavením včetně mobilních laboratoří na testování, pojízdných ordinací a desinfekčních jednotek – vše na podvozcích Kamaz. K tomu veškeré zdravotnické vybavení – vlastní ruské testy na zjišťování CoViD19, podpůrné léky, vybavení pro polní nemocnici, plicní ventilátory, ochranné prostředky a obleky, roušky a respirátory …Některé týmy jsou schopné pracovat zcela samostatně v polních podmínkách bez podpory zvenčí – včetně vlastních generátorů elektřiny a desinfekce vody. Podmínky v Srbsku jsou výrazně jiné, než v Itálii. Je tam asi 50x méně potvrzených nakažených i mrtvých (asi 2000 lidí, 50 mrtvých). Na druhou stranu mnohem méně otestovaných a také zdravotnictví se ještě zcela nevzpamatovalo po válce a bombardování.

Srbský prezident Vučič zaujal před dvěma týdny emocionálním projevem, ve kterém si postěžoval, že Evropa hodila v epidemii Srbsko přes palubu a odmítla ji jakkoliv pomoci. Pak se obrátil se žádostí o pomoc na čínského prezidenta Xi TinPchinga. A o tři dny později osobně přivítal na letišti s fanfárami letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny.

Evropa se na celý Balkán v posledních letech už několikrát vykvajzla. Už se to stalo v dějinách několikrát a nikdy to nedopadlo dobře.

 

Převzato z https://www.eurabia.cz/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*