Po celém světě vypukly masivní protesty Global Million Mask March! Média mlčí! + Videa

Po celém světě vypukly masivní protesty Global Million Mask March! Média mlčí! + Videa

Masivní protesty proti masivnímu špehování, proti vládním škrtům a sociální nespravedlnosti vypukly ve více než 400 městech po celém světě. Million Mask March, třetí ročník hromadné občanské neposlušnosti byl organizován aktivistickou skupinou Anonymous.

Spojení tváří v tvář hodnotám, které se skrývají za maskama Anonymous, se aktivisté vrhli do ulic ve Velké Británii, Číně, USA atd.

Anonymous Million Mask March v Berlíně

Některé z největších protestů byly pozorovány v Londýně, kde se stovky aktivistů střetly s policií na náměstí u Parlamentu. Nejméně deset lidí bylo zatčeno po potyčkách a obviněních z napadení policistů a veřejných pořádkových služeb.

Anonymous Million Mask March v Londýně

Před demonstrací, skupina Anonymous, která stojí za politicky motivovanými kybernetickými útoky proti podnikům, vládám a náboženským institucím, aby chránila práva lidí, varovala své členy před případnou policejní brutalitou. Mezitím aktivisté učinili vše proto, aby se mohli vyhnout problémům a nevyvolali zbytečné násilí.

Vyhlídky na drsnou patovou situaci se správními orgány nezastavily několik tisíc lidí, aby pochodovali ulicemi proti vládní korupci, firemních porušování předpisů a rozšiřujícímu státnímu dozoru. Masové protesty byly zorganizované na britský svátek Guy Fawkes Day, který se slaví každoročně ve Velké Británii 5. listopadu.

Foto : RT
Foto : RT

Internet má moc svrhnout režimy. To je to, co je děsí. To je důvod, proč nyní sledují naše telefonní hovory, sledují naše e-maily a sledují naši svobodu projevu. Děsí je to. Nemají žádnou zvláštní pravomoc k internetu. Ten patří všem,“ uvedl člen hnutí Old Holborn pro RT.


Od Sydney po Los Angeles, z Johannesburgu po Hongkong – tisíce lidí vyšlo do ulic, aby byl slyšet jejich hlas. Mezi klíčové myšlenky, které prakticky spojují všechny protesty, byly anti-kapitalistický idealismus a odmítání globálního dohledu NSA. Některé protesty se konaly v duchu karnevalu, kde celé rodiny s dětmi pochodovaly na protest, zatímco ostatní akce – jako v Londýně, nebo Washingtonu – byly více intenzivní, kde lidé neskrývali svůj vztek.

Anonymous Million Mask March Filipíny

Demonstranti, kteří se účastnili demonstrace ve Washingtonu, se krátce střetli s policií. Několik demonstrantů bylo zatčeno.

Anonymous Million Mask March Washington

Dokonce i ve Finsku, s populací jen přes 5 miliónů, tedy zhruba polovinou obyvatel Londýna, se maskovaní demonstranti vrhli do ulic v Helsinkách, jako součást Million Mask March.

Občané Německa, ekonomické síly EU, měli také co říct proti globálnímu vládnutí.

Měli bychom přestat být konečně proti sobě, ale spojit se po celém světě. Vlády a ekonomiky dělají vše proto, abychom byli závislí na penězích, a to není řešení. Řešení je, dělat vše společně. Mohli bychom učinit svět mnohem krásnějším, když přestaneme bojovat proti sobě,“ řekl jeden z demonstrantů v Berlíně.

zdroj : http://rt.com

 

Loading...

Podobné články