Plukovník Lawrence Wilkerson: Oficiální příběh o syrském chemickém útoku je podvrh

Plukovník Lawrence Wilkerson: Oficiální příběh o syrském chemickém útoku je podvrh

Plukovník Lawrence Wilkerson, bývalý náčelník štábu pod Colinem Powellem, je přesvědčen, že oficiální příběh o syrském chemickém útoku je podvrh.

Podle plukovníka Wilkersona je Trump podvodem vtahován do útoku na Sýrii neokonzervativci, kteří infiltrovali Bílý dům a také zpravodajskými službami.

Deník Intel Today napsal: Je však zcela zřejmé, že „řada zpravodajských zdrojů učinila protichůdná prohlášení, když uvádějí, že převaha důkazů naznačuje, že rebelové napojení na Al-Kájdu jsou vinni buď tím, že zosnovali úmyslné vypuštění chemické látky v důsledku provokace nebo tím, že drželi kontejnery s jedovatým plynem, který se uvolnil během konvenčního bombardovacího náletu“ – Robert Parry.

Podle dobře informovaných zdrojů plukovníka Lawrence Wilkersona je vysvětlení Rusů nejpravděpodobnějším scénářem.

Wilkerson také potvrdil, že zpravodajské informace o tomto skladišti Islámského státu byly sdíleny před útokem s americkou i ruskou armádou.„Ve skutečnosti mi většina mých zdrojů říká – včetně týmů, které monitorují globální chemické zbraně, včetně lidí v Sýrii, včetně lidí v americké zpravodajské komunitě – že to, co se s největší pravděpodobností stalo (a tato informace byla sdílena Ruskem s USA v souladu s deeskalační dohodou) je, že zasáhli skladiště, které chtěli zasáhnout, a řekli to oběma stranám, Rusku i Spojeným státům, že se ho chystají zasáhnout.     

To je samozřejmě vážná letecká síla. A tento sklad byl měl mít údajně zásoby Islámského státu a pravděpodobně měl.

A některé z těchto dodávek byly prekurzory chemikálií (případně alternativy byly fosfáty pro hnojení)…        

„Konvenční bomby zasáhly skladiště a vítr tyto látky rozptýlil a zabil některé lidi.“        

Bývalý důstojník CIA Philip Giraldi

Giraldi řekl kanálu Scott Hortona:

„Slyším od zdrojů na zemi na Středním východě, že lidé, kteří jsou důvěrně obeznámeni s dostupnými zpravodajskými informacemi, tvrdí, že hlavní příběh, který všichni posloucháme o syrské vládě nebo o Rusech, kteří použili chemické zbraně na nevinné civilisty, jsou podvod.“           

„Zpravodajská služba potvrzuje do značné míry to, co říkají Rusové. Což je to, že zasáhli skladiště, kde povstalci – nyní tito rebelové, kteří jsou samozřejmě napojeni na Al-Kájdu – uchovávali své vlastní chemikálie a v podstatě způsobili výbuch, který vyústil ve ztráty. Zjevně je tato informace velmi jasná.“            

Bývalý DIA plukovník Pat Lang

Bývalý důstojník DIA zveřejnil následující analýzu:

„Americká média a mnoho amerických politických vůdců, republikánů i demokratů, jsou totální ostudou, když povzbuzují Donalda Trumpa k nelegálnímu a neopodstatněnému odpálení střel proti syrským vládním silám.

Americké veřejnosti je podstrkována hluboká a nebezpečná lež prostřednictvím mohutné propagandistické kampaně, které bez jediného důkazu trvá na tom, že letecké síly Bašára Asada shodily chemické zbraně výslovně za účelem zabíjet civilisty.   

To se však nestalo. Neexistuje žádná informace podporující toto tvrzení Trumpovy administrativy.“ (Kde jsou hrdinové?).    
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*