Planými řečmi a strašením Ruskem si Brusel mé sympatie nezíská

Planými řečmi a strašením Ruskem si Brusel mé sympatie nezíská

Skutečný problém jsou totiž nízké mzdy ve srovnání se západem. Západu vadí levná pracovní síla z Čr či Polska, ale již nic nedělá proti vlastním firmám, jež sem jdou právě kvůli levné práci.

Přitom z hlediska např. francouzských zaměstnanců je fuk, jestli přijdou o práci proto, že si jejich zaměstnavatel místo nich „doveze“ levnější Čechy, Bulhary či Poláky, nebo jestli svou továrnu rovnou přestěhuje do Česka, Polska či třeba Rumunska. Západní ekonomický kolonializmus tedy není výhodný pro obyčejné lidi ani na východě, ale ani na samotném západě, je výhodný jen pro západní plutokraty, resp. Finanční oligarchy, kteří vlastní/spoluvlastní ony korporace, jimž tu otročíme za almužnu, často nižší než třeba sociální dávka pro migranta v Německu či Švédsku.

Co je platné, že někde Brusel přispěje na stavbu hřiště, nebo třeba větrné elektrárny, když nedá ani euro na podporu domácích podnikatelů v chudých unijních zemích a místo toho západní firmy jen skupují všechno, co tu ještě je schopno generovat zisk? Na jedné straně kritizují Maďarsko za to, že chce ze země vystrnadit Sorosovu „multikulturní“ univerzitu, která má za cíl politicky indoktrinovat studenty z méně rozvinutých zemí, ale kolik Evropská unie přispívá na podporu vědy a výzkumu v chudých zemích, aby mohly vyrábět zboží s tzv. vyšší přidanou hodnotou, tj. místo montování automobilů třeba vyvíjet moderní technologie pro tzv. chytrá auta? A to takovou formou, aby co nejvíc peněz zůstalo doma a neodtékalo bůh ví do kterého daňového ráje?

Dokud si zkrátka západ neuvědomí, že pokud ho mají mít ostatní rádi, musí jim začít skutečně pomáhat a ne si na pomoc jen hrát stylem – my vám dáme pár desítek miliard ročně na eurodotacích, pořádně to rozmáznem a ukážem vašim „ovčánkům“, jak je ta Unie „super“, ale zatím potichoučku odvedeme nikoli pár desítek, ale pár stovek miliard na dividendách do kapes oligarchů, budem vás krmit něčím, co by nejedl ani německý bezdomovec, a současně vás poučovat, jak jste „tam na východě“ málo solidární, tak v podstatě nažene čím dál více svých „chudších příbuzných“ do ruské/čínské náruče, protože – nepřítel mého nepřítele je mým přítelem. A žádné pokrytecké plácaniny o tzv. ruské propagandě na tom nic nezmění, západní pseudoliberálové, ve skutečnosti spojenci oligarchů, dělají svou hloupou politikou Rusku zdarma v chudších evropských zemích takovou reklamu, kterou by nesvedl ani tým těch nejlepších ruských propagandistů. A s Čínou je to podobné, jen v celosvětovém měřítku.

Nedávno jsem od jednoho zkušeného politika slyšel, že v OSN nemají Evropskou unii příliš v oblibě, že mnohem líp je na tom právě třeba Čína. A není divu. Čína totiž razí politiku – nekecejme si do svých politických systémů, nevnucujme jiným „svou pravdu“, místo toho raději spolupracujme ekonomicky. Kdežto Brusel napřed začne moralizovat – dodržujte lidská práva, liberalizujte obchod, přizpůsobte se našemu politicko-ekonomickému modelu, tomu „jedinému správnému“, a pak vám, aby se neřeklo, pošleme nějakou tu almužničku rozvojové pomoci…, ale hlavně k vám pošleme naše nadnárodní korporace, které vám dají práci za plat, jenž je nižší než „výdělek“ toho nejchudšího německého či francouzského žebráka.

No nekupte to!

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*