Plánuje Sobotka „výhru“ ve volbách tím, že „nechá“ zavřít Babiše?

Plánuje Sobotka „výhru“ ve volbách tím, že „nechá“ zavřít Babiše?

Vždycky když něco čtu či slyším z medií, neřeším jako první, co říkají, ale zejména proč to říkají. Co má ta zpráva vyvolat, či signalizovat… Všechno se vším souvisí a myslím, že demise Sobotky a zatýkání „ve sportu“ v jeden den není jen souhra náhod.

Nedávno v jednom pořadu o bezvýznamné reklamní agentuře, která vykazovala zázračné obraty a nakupovala reklamu za nesmyslné peníze promluvil i JUDr. Jansta a vylíčil, jak a proč se to děje. Jinými slovy, jak se perou peníze, legalizují úplatky a tak se „vyvádějí“ peníze například ze státního rozpočtu. Vytřeštil jsem oči a zalapal po dechu. To že se tak děje je obecně známo. Tedy, že nejvíce se krade prostřednictvím IT zakázek, rekultivací a sanací (prostě „životním prostředím“) a sportu. Po dechu jsem lapal proto, že byly buď dvě možnosti – Jansta nevěděl, jak se vyvádějí peníze ze sportu, nebo to věděl a pochlubil se. Oboje mi připadalo těžko uvěřitelné, ale stalo se.

Představme si čistě hypoteticky obrovskou polostátní firmu, defacto monopolního dodavatele čehosi. Bez toho čehosi nemůžeme prakticky existovat jak my, tak průmysl, prostě nic. No a tato firma si objedná reklamu u PR agentury v řádech miliard korun. Ta PR agentura se dle zákona zúčastní výběrového řízení, které logicky vyhraje, protože jeho kritéria jsou jí nastavena prakticky na míru. Nač potřebuje monopolní výrobce (dejme tomu, abych nebyl sejmut) vzduch reklamu v řádech miliard, když ten vzduch stejně všichni musí a chtějí dýchat, reklama nereklama? Odpověď je jednoduchá, stačí sledovat další tok peněz, další klienty PR agentury, vlastnické vztahy a vazby.Podle mého značná část těchto prostředků putuje dál, skončí na účtech kmotrů, politiků a nateče zpět do pokladen politických stran jako sponzorské dary. Navíc je třeba u poslušných politiků dodržet slovo a za přiklepnuté vládní zakázky zaplatit provizi. Není nic snazšího, politik skončí s politikou a začne podnikat. Doslova zázračně se mu začnou hrnout lukrativní zakázky, zcela striktně mimo státní sektor. Je to prakticky nenapadnutelné a křišťálově čisté. Vždyť i David Ráth vyslal pod eskortou ve Sněmovně varovnou větu, že ta jeho kauza je o financování politických stran. A ejhle, najednou se objevily fatální chyby ve vyšetřování, když Ráth dál nemluvil, tak možná dostane jen tolik, kolik si odseděl ve vyšetřovací vazbě.

Mám jen obavu, že až puč pod pracovním názvem „demise Sobotky“ bude dotažen do konce, budou se lidé vtažení do této kauzy a zejména lidé, kteří tu kauzu možná tiše řídí tvářit takto:

sobotka usmev

babis bakala

obr

Vycházím jen z toho, co si přečtu v mediích a vyhodnotím. Ale podle mého, pokud někdo patří do kriminálu, tak je to Sobotka s Kalouskem.

Ale abych se vrátil na začátek – zcela nesmyslná a až teatrální a nic neřešící demise Sobotky – nikoli jeho vlády, protože vláda o demisi nehlasovala, navíc všichni jsou proti předčasným volbám. Proč tedy? Sobotka nemá odvahu odvolat Babiše a tak podá demisi? No, zas až takový přizdisráč asi nebude. Že by to nechal na Zemanovi? Tomu se mi nechce věřit, protože dnes to vypadá, že nahrál Zemanovi na smeč. Ale jen vypadá a já mám pocit, že je na ten smeč připraven Sobotka. Zatkli Peltu a Janstu a další…. jedno křídlo Mafie bojuje s druhým…. Kdo bude zatčen další? Media skloňují rezorty, na kterých údajně nejvíce bují korupce a jde o cinknuté zakázky.

obr2

Tak se podívejme, o které rezorty jde a kdo je řídí – ale to je náhodička – všichni ministři jsou za ANO. Že by to bylo dlouhodobě naplánováno? Tak se podívejte – ministerstva – obrany – Martin Stropnický, životního prostředí – Richard Brabec, místního rozvoje – Karla Šlechtová, dopravy – Dan Ťok, financí (které vše zastřešují) Andrej Babiš. Po povolebním vyjednávání jsem si říkal, že Sobotka vlastně volby prohrál a je srab, že pustil nejdůležitější ministerstva. Jenže, pozor, nechal si vnitro. A co když to celé byl dlouhodobý plán? Plán, jak poslat vlastní kauzy včetně OKD k ledu a najít toho největšího lumpa? Vždyť si to smetiště kohouti v listopadu 1989 tak hezky naplánovali a tak beztrestně rozkrádali a najednou se jim na ně někdo vetře? To dlouhodobě nedopustí.

Babiše mnoho lidí kritizuje za cokoli. Dotace, dluhopisy, Čapí hnízdo, to jak získal firmy….. prostě (ne)agent Bureš. Jenže, já za prvé respektuji právo a byť je jeho stav tristní, soud pravomocně rozhodl, že agentem nebyl. Ale všichni to zpochybňují a ignorují. A tak se ptám, kolik agentů StB, CIA a dalších jsme měli v polistopadových vládách, když všechny svazky polistopadových politiků a důležitých osob na popud Havla (?) zlikvidoval tehdejší ministr vnitra Richard Sacher? StB byla sice zrušena zákonem, ale jak jsem prohlásil již v roce 1991, StB pracuje dál. Vždyť listopad byl plánovaný podvod, jakoby převrat, aby se mohlo dít, co se děje dnes. Narvali nám hypermarkety žrádlem a spotřební elektronikou, abychom žrali, žili na dluh a drželi hubu a oni mohli beztrestně krást. A na ty nejblbější z nás poslali exekutorskou mafii. Co na tom, že v jejích spárech většinou skončí důchodci?

Sobotka tvrdí, že nechce z Babiše udělat mučedníka. Já si myslím, že je to jinak. Sobotka ze sebe „setřese“ svoje kauzy, nakonec tak trochu z toho Babiše mučedníka udělá, ale ve finále vyjde jako vítěz, protože pokud bude Babiš sedět, ANO spadne na 10 %. Sobotka není hlupák a ví, že ČSSD nemá šanci jinak vyhrát volby. Erik Best několikrát popsal, které rodiny multimilionářů řídí tuto zemi a rozhodují o tom, kdo vyhraje volby, kdo bude premiérem, ministrem, prezidentem. Všichni se vzájemně nesnáší, ale všichni mají jedno společné – nenávidí Babiše. A tak mám obavu, že se všichni domluvili, poradili a vymysleli, jak to uhrát tak, aby Sobotka ty příští volby „neprohrál“. Je to jednoduché. Stačí spáchat to, co si odzkoušeli na Nečasovi nanečisto – realizovat „nenápadný“ vládní puč za povinné účasti policie, státního zastupitelství a justice.

Státní převrat za bílého dne a lidé tomu budou ještě navíc tupě tleskat. „Je třeba zabít Sekala“, situace to vyžaduje, protože je třeba vyhrát volby.

Stačí zavřít Andreje Babiše. A pak dál krást…….

(Premiér Bohuslav Sobotka. Ilustrační fotografie (MAFRA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Odporne politicke divadlo mocenskych grazlu v pozadi graduje. Touha po moci a penezich je mocna a obcan jenom zira, co se vlastne deje. Vidime v realite jak se chovaji politicke strany a zumpa v parlamentu. Nejvetsi zlodeji po sametu soustredeni v CSSD a ODS a Top09 spojuji sve sily. Nechteji se delit s Babisem, vsichni jsou proti nemu. Jejich vyjadreni v CT jsou namirena proti ANO a Babisovi a dosahuji vrcholu pokrytectvi a licomernosti. Prave tyto progflakle partaje chteji ANO zadupat! Nepodcenujme Sobotku a jeho schopnosti, protoze ma podporu oligarchu, kteri urcuji politiku Sobotky a ostatnich politiku. Ne nahodou je tam tak dlouho. Jeho akce jsou predem naplanovany, aby mely gradaci, aby znicily Babise a jeho hnuti ANO. Maji silneho spojence ve vnitru a policii, ktere tento proces podporuji odposlechy a diskreditaci Babise. Vsimnete si, ze ODS a CSSD resi obsahy odposlechu a nikdo z nich nechce resit jak je mozne, ze clen vlady je tajne nahravan a zadat okamzite vystreni teto spinavosti. Ne, to by lidem reklo, ze je to rizeny komplot proti ANO. Policie zbavena Slachty a jeho tymu nyni kona v zajmu nikoliv verejnem, ale v zajmu CSSD. Ze se najednou dozvidame o korupcich spojenych s CSSD doklada jeste skutecnost, ze pri utoku na ANO jsou ucastni jeste i jini hraci nez jenom CSSD, ODS, Top09. Jak to dopadne bude urcovat ten kdo ma nejvetsi strukturu, ktera mocensky politiky muze ovladat. Kazdy obcan by si mel vzit ponauceni z toho, co se deje a volit podle toho. CSSD se ukazala jako banda grazlu, schopnych vseho. KDU ji v tom pomaha!

 • Sobotka se nedozvěděl nic, co by nevěděl, když vzal do vlády Babiše. Ale koryto bylo důležitější, než morálka. Před volbami je situace jiná. Nemůže dělat, že je vše v pořádku a zároveň házet špínu na politickou konkurenci. O nic víc v té frašce nejde.
  Pokud někdo má podezření na trestný čin, měl by podat trestní oznámení a navrhnout důkazy. Veřejná prohlášení případné vyšetřování maří.
  Sobotka je spolupachatel, protože jako premiér má odpovědnost za to, kdo je ministrem a jaké okrádání státního rozpočtu mu dovolí. Od počátku bylo zjevné, proč jde Babiš do politiky. Šlo mu jen o zajištění dotací pro své firmy a zajištění kšeftů v podobě státních zakázek, zajištění šmírování lidí a posilování ekonomické moci Babišových firem.

 • Dovedu si představit odpověď Zemana: „Vzhledem k tomu, že jste navrhoval odvolání ministra financí k 9.5.2017. Vám sděluji, že jsem se vzhledem k pracovnímu vytížení nemohl věnovat záležitosti včas. K uvedenému datu není možné zpětně ministra financí odvolat. Pokud na návrhu trváte, podejte ho znovu v souladu s Ústavou ČR. V Praze, dne 20.5.2017 …. „.
  Myslím že by se Sobotka – amatér nemohl divit.

 • Pisu toto po oznameni premiera, ze nepoda demisi vlady, ale ze odvolava Babise.
  Podivejme se na posledni udalosti. Je to urcita gradace dehonestaci Babise, ktera ma sve poradi i planovanou posloupnost. Nejdrive uniky odposlechu Babise a jakoby to nestacilo, zverejneni odposlechu Pribyla/Babise. Jeste urcite konec neni. Je zajimava diskuse v Cro Plus, kde se diskutuje o vsem moznem s experty ale o motivu techto diskreditaci ne. Jakoby byly zrejme a tedy nema cenu o tom mluvit, nebo je to zamer. Kdo profituje z techto spinavost? Je to CSSD, ktera tyto veci si urcite objednala, aby kompromitovala Babise a hnuti ANO. To je treba zde rici. Dale je treba rici, ze neexistuje duvod k odvolani Babise. On podminky premiera splnil, je uspesny ministr, odvadi dobrou praci ve vlade. Ze je v konfliktu zajmu vedel Sobotka uz na zacatku utvoreni koalice a nevadilo mu to. Problem nastal az ted, kdy se propadaji preference CSSD na 10 procent a vyhlidka na moc a vladnuti a tedy pristup ke korytum a penezum v pristi vlade neni realisticky. Mimoto se otevre cesta k vysetreni korupci CSSD a odsouzeni jejich korupcniku, ktere se diky vlivu CSSD na vnitro, soudy a policii stale dari protahovat. Proto tento zoufaly utok na Babise, klickovani Sobotky, demise, nedemise, odvolani Babise. Dokazuje to neschopnost Sobotky a jeho strany prosadit svou. I jejich neschopnost prohnanost a spinavost v boji o koryta. U Babise se hledaji chyby v danich, zatimco Sobotka pripravil stat v OKD o 50 miliard. Zatim nevysetreno z duvodu ovlivnovani vystrovani skrze CSSD. Rath dosud neodsouzen, kdyz prohlasil, ze jestlize bude, zlomi CSSD vaz! Stale vice korupcniku CSSD je vysetrovano – Brezina, Wolf, atd.

 • Sobotka: „Nevím co chci, ale chci to hned“. Lekl se toho, že by mohly být předčasné volby a nestihl by naházet dost špíny na Babiše, tak raději navrhne odvolat Babiše. „Zachová si tvář“ a zároveň docílí rozpadu koalice, protože je to porušení koaliční smlouvy. Tento proces bude pomalejší a nestihnou se volby v červnu.
  Sobotku snad už nikdo vážně nebere a východiskem by bylo, kdyby ho jeho vlastní strana donutila i s Chovancem odejít z politiky navždy.
  Pak by ČSSD posílila a mohla by hnutí ANO konkurovat v podzimních volbách.
  Ale Sobotkovi jde jen o jeho koryto, tak raději obětuje vlastní stranu, jen aby ještě chvíli u koryta vydržel.

 • · Edit

  Já bych do toho seznamu mučedníků zahrnula i MUDr. Rátha. I na něm si vláda vyzkoušela, jak se zbavit politika, který jim šlape na paty.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*