Plakát EU z roku 1992 – 11 satanistických pentagramů a Babylonská věž = Štrasburk

Plakát EU z roku 1992 – 11 satanistických pentagramů a Babylonská věž = Štrasburk

Pozapomenutý propagandistický plakát EU z roku 1992 hlásající „Evropa: mnoho jazyků, jeden hlas“ zobrazuje rozestavěnou Babylonskou věž podle obrazu Pietra Brueghela (1563), nad níž je 11 obrácených (satanistických) pentagramů.

Náhodou jsem na internetu narazil na propagandistický plakát EU z roku 1992 a nestačil jsem se divit některým „zřejmým“ symbolům.

EU poster 1992 (Google, EU)
EU poster 1992 (Google, EU)

Plakát hlásá: Europe: many tongues, one voice (Evropa: mnoho jazyků, jeden hlas), to není nijak překvapivé. Zajímavé jsou hranaté postavy lidí (že by symbolizující roboty či otesané bytosti?) a kulatá hlavička dítěte (že by ještě nekádrovaná, nezmanipulovaná, neotesaná?)

Co mě ale zaujalo na první pohled, jsou zvláštně postavené hvězdy. Jedná se o 11 převrácených pentagramů, které jsou „symbolem černé magie nebo také Satana. Do Obráceného Pentagramu je také někdy vkreslena hlava Mendéského kozla – pak se občas nazývá Bafomet“ (Wikipedia).

Obrácený pentagram - Bafomet (Wikipedia)
Obrácený pentagram – Bafomet (Wikipedia)

Nejsem žádný hlubší znalec satanismu ani numerologie, ovšem rovněž počet obrácených pentagramů, totiž 11, není jistě zcela náhodný. Mohu jen spekulovat – z toho co vím, tak číslo jedenáct je tzv. „mistrovským číslem“ (spolu s 22 a 33) a působí a je charakterizováno jistou mocí. Jen pro informaci, států bylo v té době v EU 12.

Další zajímavostí ztvárněnou na plakátu EU z roku 1992 je rozestavěná Babylónská věž (dle obrázku malíře Pietra Brueghela z roku 1563). Inspirace pak dle všeho není jen na plakátu, ale i v rámci samotné budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Babylonská věž byla podle biblické knihy Genesis ohromná budova, která měla sahat až do nebe. Měla být postavena na místě nazvaném posléze Bábel, což je hebrejské jméno pro Babylón. Podle Bible byli všichni lidé v době po potopě světa jednotní a mluvili společným jazykem. Lidé se rozhodli postavit město a věž až do nebe, aby sebe oslavili a nebyli rozptýleni po celé zemi. Věž tedy byla vystavěna k slávě člověka, nikoliv Boha. (Wikipedia)

Opět mohu pouze spekulovat, proč má Evropský parlament symbolizovat Babylonskou věž. Zda je to z důvodu jednoty lidí a jejich jazyků, nebo spíše z důvodu symbolického povýšení se člověka nad Boha – nebo jeho úplného popření (což je, volně interpretováno, také jeden z cílů nejrůznějších společností vyžívajících se v okultních praktikách a symbolech – jako jsou například Svobodní zednáři).

 Babylonská věž - Pieter Brueghel, Evropský parlament Štrasburk, plakát EU 1992, Bafomet (Google)
Babylonská věž – Pieter Brueghel, Evropský parlament Štrasburk, plakát EU 1992, Bafomet (Google)

Poslední zajímavostí, kterou bych rád uvedl, a další z řady velké shody „náhod“ je pohled na budou Evropského parlamentu se shora. K budově, která podle všeho představuje Babylonskou věž totiž přiléhá druhá, která „náhodou“ docela připomíná onu „konspirační“ zednářskou pyramidu s vševidoucím okem, která je zobrazena třeba na dolarových bankovkách.

Evropský parlament Štrasburk, vševidoucí oko (Google)
Evropský parlament Štrasburk, vševidoucí oko (Google)

Možná jde v některých případech (nebo třeba ve všech) jen o moji bujnou fantazii, ale na můj vkus je byť jen v těchto uvedených případech těch náhod až moc.

Jak je to tedy s tou Evropskou unií? Jedná se o přirozený vývoj lidské civilizace, nebo (trocha konspirace) o umělý tlak na vybudování novodobé totality – Nového světového řádu – jak ho poprvé veřejně propagoval 9. 11. 1991 Bush Sr. – na youtube např. zde… Na desetileté výročí 9. 11. 2001 si pak náhodou dvě desítky Arabů s nožíky na koberce naplánovalo únos 4 letadel (což se jim beze zbytku povedlo) a zbourání 3 budov WTC (ačkoliv letadly narazili do dvou). Nevím, zda to má nějakou souvislost s americkým emergency číslem 911. Dávám jen k zamyšlení a debatě. Kennedy byl zavražděn 22. 11. 1964, spontánní fráze: „Je to malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo“ zazněla v rámci mise Apollo 11.

Nemusí to znamenat vůbec nic. Samozřejmě na jiná čísla nalezneme také řadu zajímavých událostí. Ovšem jedenáctka prostupuje některými opravdu stěžejními. Nechávám k zamyšlení čtenářům.

Sám J.F.K. v nepříliš známém a zmiňovaném projevu (který mohl být jedním z důvodů jeho likvidace) vyzýval k obezřetnosti proti tajným společnostem a celosvětovému spiknutí (psal jsem zde: Celosvětově čelíme nemilosrdnému a masivnímu spiknutí, řekl Kennedy)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Plakát EU z roku 1992 – 11 satanistických pentagramů a Babylonská věž = Štrasburk

  • Ten plakát vypadá jak kdyby ho dělal někdo kdo měl na starosti sovětskou propagandu 🙂 což je vlastně to samý, eu jsou jenom převlečený ruský komouši a jejich pekelný agenti, stejně jako celá administrativa usa a číny, všechno jsou to bafometský řiťopiši 🙂 ale o tom tu jistě víte víc než já…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*