Pinochetovy vraždy jsou hrdinství, Gottwaldovy vraždy jsou zločiny

Pinochetovy vraždy jsou hrdinství, Gottwaldovy vraždy jsou zločiny

Svět zasáhly krvavé události na současné Ukrajině. O tom, jak jednostranně západní mainstream toto prezentuje se napsalo snad stovky blogů. Svůj názor dává najevo i většina našich občanů, která si i přes demagogii západních (tedy i našich) médií) zachovala zdravý rozum a je proti nasazení ukrajinských vojsk režimem Kyjeva proti vlastním občanům.  

Pokrytectví, lži a jakákoliv absence morálky z těchto médií přímo čiší.

Když prezident Janukovyč uvažoval o policejním zásahu proti demonstrantům v Kyjevě, Západ rozpoutal neuvěřitelnou mediální štvanici, denodenně jsme slyšeli a četli o tom, jaký, že je Janukovyč zločinec a že nesmí silou proti demonstrantům zasáhnout. Nakonec i přes uzavřenou dohodu o předčasných prezidentských volbách Západ pomohl Janukovyče svrhnout a dosadil tam jakousi polofašistickou juntu, která rozhodla o nasazení armády proti východní Ukrajině, tedy vlastním občanům.

Obratem z mainstreamových západních médií slyšíme, že povstání na východní Ukrajině je potřeba potlačit silou, tedy pravý opak než v případě Janukovyče.

Zda budou mrtvých stovky, tisíce, nebo desetitisíce nikdo ze západních politiků nebere v potaz. Ale aby toho nebylo málo, tak jako vrchol drzosti, ale i hlouposti ze všeho Západ obvinil Putina a Rusko. To už bylo přespříliš i na některé rozumné politiky jako třeba Bohuslava Sobotku či Roberta Fica, kteří se odmítli k této protiruské a protiputinovské štvanici připojit a odmítli i americká vojska na území České a Slovenské republiky.

Zajímavé ovšem je, jak tvrdé postoje vůči východní Ukrajině a Rusku zaujímají naši pravicoví politikové a vůbec ty nejtvrdší postoje křesťanští politikové Bělobrádek, Schwarzenberg či Kalousek. Ti se opakovaně nechali slyšet, že s Ruskem lze jednat pouze z pozice síly.

Co tím ve skutečnosti myslí?

Válku?

Tato a podobná vyjádření vyvolávala i střety ve Sněmovně, kdy proti pokrytectví křesťanských politiků, ale i církví vystoupil poslanec ČSSD Igor Jakubčík se slovy, že katolická církev patřila k největším spojencům nacistického Německa.

Samozřejmě byl oheň na střeše, křesťanští politikové z TOP09 a KDU-ČSL proti Igoru Jakubčíkovi protestovali a z jeho vyjádření byli doslova nepříčetní.

Však se o této záležitosti napsalo nemálo článků i blogů.

Jeden z nich jsem napsal i já

Byl jsem zvědavý nejen na reakce pravicových diskutujících, ale i křesťanů. Hlavní otázka se totiž točila kolem toho, proč Goebels byl exkomunikovaný za to, že si vzal evangeličku, ale ne za svoje zločiny, Plojhar byl exkomunikovaný za spolupráci s komunisty, ale Josef Tiso za holocaust exkomunikovaný nebyl.

Čekal jsem, že se někdo z věřících zastydí a zamyslí se nad podstatou věci, tedy, že za neposlušnost vůči nadřízeným jsou křesťané exkomunikováni, ale za sebevětší zločiny jako jsou masové vraždy nejsou.

Diskuse přišla i na fašistické diktátory Paveliče, Franca či Pinocheta, kteří byli jak známo horlivými katolíky. Abych byl ale konkrétní, uvádím zde výňatek z příspěvku od evangelického kněze Roberta J. Hřebíčka:

Nevidím jediný důvod, proč se měl jakýkoli slušný člověk distancovat od Pinocheta. Byl to hrdina, který zachránil svou zemi před komunismem, což výrazně ovlivnilo poměry Jižní Ameriky i ve světě (podpora Velké Británie při válce o Falklandy), a přinesl jí hospodářský rozmach. Kdyby nezlikvidoval těch několik set či možná tisíc komoušů, tito by zlikvidovali desetitisíce lidí a miliony by uvrhli do bídy, protože tak to dělali VŠUDE jinde. Jste tou svojí nenávistí nemocný člověk. Je tu na blogu spousta hlupáků, ale z vás jako jediného je mi fyzicky špatně. Tolik zla a mindráků se snad ani do jedné lidské bytosti vejít nemůže.“

Já jsem na toto odpověděl takto:

Zajímavé, že z lidí jako Josef Tiso či Ante Pavelič se žádnému křesťanovi fyzicky špatně nedělá, ale ze mne ano. A Pinocheta, který dal povraždit tisíce lidí mají křesťané dokonce za hrdinu. Z toho se zase pro změnu dělá špatně mně.“


O tom, kolik obětí má na svědomí generál Pinochet se vedou diskuse.

Cituji z Wikipedie: „V současnosti i jeho zastánci přijímají jako fakt, že za jeho vlády došlo k pronásledování, tvrdému mučení (až na 30 000 osob, přesné údaje nejsou známy) a zabíjení tisíců lidí, kteří nesouhlasili s jeho politikou.“ http://cs.wikipedia.org/wiki/Augusto_Pinochet

Pinochet je do čela vojenské junty jmenován 13. září 1973) a ujímá se vlády nad Chile – ihned je vyhlášen výjimečný stav a zákaz vycházení (nerespektování znamená zastřelení na místě), jsou zakázány politické strany, uzavřen chilský parlament, následuje okamžité přerušení diplomatických a hospodářských styků s Kubou F. Castra (viz Castro, Fidel) a zahájení pronásledování levicových aktivistů – ti jsou buď vypovězeni z Chile nebo uvězněni, v horším případě pak popraveni, jejich mučení přitom není ničím výjimečným, spíše naopak. Zdroj: http://zivotopisyonline.cz/augusto-pinochet-ugarte-nar-1111-1915-krvavy-chilsky-general/

A Klement Gottwald?

Za doby jeho vlády se uvádí cca 200 popravených.

Takže proti generálu Pinochetovi má Klement Gottwald na svědomí nesrovnatelně méně lidských obětí.

K Pinochetovi se hlásí i otevření neofašisté a mezi české obdivovatele Pinocheta patřil i bývalý disident a křesťanský politik Václav Benda .

Nějak mi to rozum nebere.

Když masové vraždy páchají lidé jako Pinochet, tak je pro křesťany hrdinou, protože vraždil komunisty, když v daleko menší míře Klement Gottwald, tak je zločincem.

Nechci se tímto zastávat ani jediného zmařeného života vinou K. Gottwalda.

Zločincem je dle mého názoru ten, kdo hájí zmaření života člověka pro jeho politické smýšlení. A v tomto generál Pinochet nad Klementem Gottwaldem vysoce vede.

Publikováno se svolením  autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*