Petr Mach k plánu EU omezit legální držení zbraně

Petr Mach k plánu EU omezit legální držení zbraně

Evropská komise po pařížských teroristických útocích přišla s návrhem směrnice, která má omezit právo legálního držení zbraní v celé Evropské unii.

Jsem zásadně pro to, aby bezúhonný český občan měl nadále možnost legálně držet zbraň, ať pro sport nebo pro vlastní ochranu, a českou legislativu v této oblasti považuji za jednu z nejlepších v Evropě. Držení střelných zbraní, včetně samonabíjecích, které chce EU zakázat, je již nyní v České republice pochopitelně předmětem regulace. K vlastnictví zbraně je třeba zbrojní průkaz a povolení od policie, což zaručuje, že se zbraň nedostane legálně do ruky tomu, kdo pro její držení není způsobilý.

Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha
Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha

Zákazy zbraní se vždy týkají pouze lidí, kteří dodržují zákony. Zločinci legální zbraně nepoužívají, protože podle nich by je policie rychle vystopovala, a tudíž se jich nová omezení nijak nedotknou. Legálními zbraněmi je spácháno jen asi 2-3 promile násilných trestných činů. Koneckonců i zbraně, se kterými teroristé vraždili v Paříži, jsou ve Francii zakázány.

Chystaný zákaz držení některých zbraní by omezil nejen práva držitelů těchto zbraní, ale i celkovou obranyschopnost obyvatelstva.

V Evropském parlamentu se budu nadále zasazovat o to, aby právo slušných lidí na obranu nebylo omezováno a aby se diskuze o zbraně vedla na základě faktů a statistik a nikoliv na základě emocí politických představitelů. Budu hlasovat proti omezování práva držet zbraň a pro tento postoj budu aktivně hledat podporu i u dalších poslanců.

 

Petr Mach, europoslanec a předseda Svobodných

 

Petr Mach – video o zbraních

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí P. Mach

Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Tak co s tou EU? (1)

Tak co s tou EU? (1)

Připouštím, že patřím k těm, kdo nikdy dosud nehlasoval pro jakoukoliv kandidátku pro volby do…

2 Komentáře “Petr Mach k plánu EU omezit legální držení zbraně

  • Svobodni delaji velice solidni politiku,zel Bohu cesky volic se necha,ne jenom opit rohlikem ale dokonce i koupit za koblihu,nebo dokonce za socanske populisticke sliby, o ostatnich podrztaskach Bruselu jakymi jsou lidovci,Odsaci,Topaci a spol,se nema smysl vubec rozepisovat!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*