Petice: Zastavme utrpení zvířat při přepravě z ČR do Turecka a dalších zemí mimo EU

Petice: Zastavme utrpení zvířat při přepravě z ČR do Turecka a dalších zemí mimo EU

Neexistuje žádné ospravedlnění toho krutého a zbytečného obchodu. Jediným řešením je úplný zákaz exportu hospodářských zvířat z ČR do zemí mimo EU. Prosíme, podepište petici ještě dnes.

Text petice pro předsedu Parlamentu ČR:

Já, podepsaný/á, žádám Parlament ČR, aby zakázal export živých hospodářských zvířat z ČR do zemí mimo EU. Přeprava působí zvířatům nesmírné utrpení a v mnoha cílových zemích jsou porážena brutálním způsobem bez omráčení. Ačkoli v ČR platí unijní nařízení Rady č.1/2005, o ochraně zvířat během přepravy, jeho dodržování a uplatňování v praxi je naprosto nedostatečné. Jediným řešením je úplný zákaz exportu živých zvířat z ČR do zemí mimo EU. Je morálně nepřijatelné, aby ČR porušovala vlastní zákony na ochranu zvířat kvůli zisku z tak krutého obchodu.


Organizátory petice jsou Compassion in World Farming, Společnost pro zvířata a Farma naděje. Petici podporují OBRAZ, Nadace na ochranu zvířat, Slepice v nouzi, Svoboda zvířat a Platforma pro udržitelný rozvoj a etiku.

Je nejvyšší čas, aby se chovatelé hospodářských zvířat, přepravci, úředníci i politici přestali zaštiťovat pouhými ekonomickými zájmy, stabilitou trhu a obchodními zisky a konečně projevili zájem o ochranu českých zvířat!

Odkaz na petici
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*