Petice proti GMO již obdržela přes 59 miliónů podpisů!

Petice proti GMO již obdržela přes 59 miliónů podpisů!

Už to není jen malá menšina, která žádá naše regulátory omezit rameno biotechnologického průmyslu. Momentálně existuje otevřený dopis, který již podpořilo více než 59 miliónů lidí, kteří žádají americké a britské úředníky, aby byli opatrnější v posuzování nebezpečí geneticky modifikovaných plodin.

Otevřený dopis podepsaly i celebrity, vědci, zemědělci, akademičtí pracovníci v různých oblastech, obchodní magnáti a jiní. Je nazván dopisem z Ameriky, ale jedná se o celosvětovou pozornost. Jasně zde vyjadřujeme pohrdání GM plodin ve stále se rostoucím počtu, a naše oči jsou široce otevřené.

anti gmo

Jedna z vysoko-profilových signatářek, herečka Susan Sarandonová uvádí:

Měli jsme GMO v USA téměř 20 let. Místo toho, aby nám přinesly jistotu a bezpečí, tak vzrostly stále více znepokojující otázky o jejich účinnosti, jejich potřebnosti, a dokonce o jejich bezpečnosti. Průzkumy ukazují, že většina amerických občanů – ale ve skutečnosti občané na celém světě- chtějí mít tyto potraviny značené, nebo úplně stažené z potravinového systému. Je důležité vyvíjet tlak, aby námi volení zástupci jednali v souladu s tímto silným veřejným mandátem.“

Dopis poukazuje na to jak GMO převzaly americký hospodářský systém a uvádí, že v USA je 94% sóji, 93% kukuřice a 96% bavlny geneticky modifikováno. Je jasné, že se to podařilo jen díky výkonným biotechnologickým lobbistům a díky jejich infiltraci do amerických vládních agentur.

I přes biotechnologický monopol na zemědělství a osiva, průzkumy veřejného mínění opakovaně prokázaly, že 72% Američanů nechtějí jíst geneticky modifikované potraviny a více než 90% Američanů věří, že GM potraviny by měly být označovány!

Dopis z Ameriky k nahlednutí

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články