Pesticidy v potravinách

Pesticidy v potravinách

Podle LN odhalila Česká zemědělská a potravinářská inspekce (ČSZI) pesticidy v 58,5% vzorků zkoumaných potravin.

Nedávno byly odhaleny pesticidy v jablkách z Polska sedminásobně nad povolený limit, vloni vejce z Belgie a Nizozemí. „ČSZI nachází pesticidy i v brokolici, máku, hroznovém vínu, potravinových doplňcích, v tzv. zdravých čajích či v superpotravinách, jako je kustovnice čínská neboli goji nebo v populárních chia semínkách“, píšou v článku „Pesticidy: zasažena je většina vzorků jídla“.

Alarmující informace takového kalibru přicházení obvykle z ne příliš důvěryhodných zdrojů, tentokrát jde o skutečný stav.

Člověk člověku dokáže vše: začne podvodně vnucovaným předraženým zbožím, které nepotřebuje, následují však podvody, které ohrožují zdraví i život. V reklamách na produkty se uvádějí naprosté výmysly včetně vylhaných zdravotních bonusů, které jsou vesměs vycucané z prstu, zisk je zkrátka alfou a omegou našich životů. Když umíte podvádět, máte právo na zisk. Když podvádět neumíte, máte právo podvody omlouvat a když ani na to nemáte žaludek, máte to poslední právo, totiž držet zobák.

ČSZI kvalitu potravin sleduje dlouhodobě, zaplaťpánbu za to, ale zajisté nemůže obsáhnout celý balík potravinářských komodit. Vznikla proto iniciativa v akreditované laboratoři Ústavu analýzy potravin a výživy VŠCHT, která vyvíjí testovací sady na obsah pesticidů v potravinách pro domácí použití, který by měl být údajně k dispozici uživatelům do tří let. Evropský projekt Food-SmartPhone zapojil do podobného výzkumu 7 univerzit a výzkumných center z různých zemí. Výzkum cílí nejen na insekticidy v potravinách, ale i na alergeny, mořské toxiny, mykotoxiny či organismy způsobující kažení potravin. Je to chvályhodný projekt a je nutné s ním seznamovat co nejširší veřejnost včas, před tím, než nenažraní lobbyisté dosáhnou na jeho ukončení.

Ještě douška k těm superpotravinám. Jestli je něco označeno jako superpotravina, pak je to klasický marketingový trik. Firma vypěstuje pomocí zakázaných látek okouzlující plody, přibalí k tomu okouzlující popis úžasných účinků plodů/výtažků na organismus od konečků vlasů po nehty na nohách a blaf, který začnou všichni shánět, je na světě, kustovnice čínská či chia semínka jsou toho ukázkovým příkladem.

Řešení je prastaré: vzhůru na zahrádky, bečku pod okap, rýč do ruky, konev do druhé, slepičku do kurníku a adié podvodníkům a zlodějům.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Pesticidy v potravinách

  • Zdroj rakoviny je znam, ale Round up stale jeste nezakazan, ackoliv je skodlivy. Lobby vyrobce je schopen si koupit politiky, vedce, kteri potvrdi neskodnost a farmari jsou happy take, protoze maji vetsi sklizen, i kdyz je jedovata. Koho to zajima, kdyz pak deti i dospeli musi mit chemoterapii? Nikoho, naopak slouzi to farma prumyslu, ktery ma vetsi obrat v boji s rakovinou a vyrabi stale drazsi leky pro vetsinou neuspesnou lecbu.

  • Myslím, že naši zastupitelé by se měli k jedům které obsahují naše potraviny postavit čelem a nedělat , že se nic neděje. Ono se děje a moc. Jde o to zda jde o záměr likvidace obyvatelstva pomocí jedů, anebo záměr, že výrobci jdou přes mrtvoly a z hlediska větších výdělků jsou ochotni jedy tolerovat. Dříve tak před 4O lety byla nemocnost na rakovinu výsadou převážně starších lidí. Bylo raritou když onemocněl mladší člověk či dítě. Dnes malé děti onemocní rakovinou běžně. Proč asi ? Vždyť máme stále dokonalejší lékařské přístroje a stále chytřejší doktory. Ale proč máme pořád stejné hlupáky, kteří jakoby nevidí, že dnes prakticky žádná potravina není zcela OK. Na jedné straně jsou preventivní prohlídky, ale ten začátek rakoviny tkví v tom, že stát klidně toleruje jedy v potravinách . Nikdo nemá tu odvahu začít zakazovat výrobu potravin, kde jsou ty nejhorší jedy používány. Zároveň i ty jedovaté postřiky proti plevelům, které EU ještě dovolila používat ačkoliv dobře ví co způsobují je více než alarmující. Ráda bych se mýlila, ale mám dojem jako by zde šlo o určitou likvidace populace, protože lidí je na světě moc a dle plánu NWO by stačila jen miliarda. Dále je alarmující, že některé naše vysokoškolské kapacity, které na tyto jedy poukazují jako např. profesorka Strunecká, která napsala i knihy jako např. Doba jedová 1 a Doba jedová 2 tak tato paní profesorka je veřejně dehonestována rádoby vědci pod značkou Sysifos, které ji udělili nějakou posměšnou anticenu. Vždyť jsou to hlupáci zaštítěni panem Grygarem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*